28 / Березень, 2018

19-21 березня делегація Асоціації міст України в рамках проекту «Польсько-Норвезька допомога для підвищення енергоефективності в Україні» відвідала з навчальним візитом Польщу. Раніше, 5-9 березня, делегація АМУ та представники польських міст відвідали Норвегію.
До складу делегації АМУ в Польщі увійшли представники 16 міст України, зокрема, Барський, Баранівський, Сосницький, Марганецький та Голопристанський міські голови.
В перший день представники українських міст відвідали муніципалітет міста Руда-Шльонська. З вітальним словом до делегації звернулася президент міста Гражина Дзєдзіч. Представники муніципалітету провели презентацію міста, ознайомили українських делегатів зі Стратегією розвитку Руди-Шльонської в цілому та в розрізі реалізації енергоефективних заходів. Делегат від Норвегії, представник регіону Південний Оустьордал Альф Крістіан Янгер презентував досвід норвезьких муніципалітетів у впровадженні енергоефективних проектів.
Після презентацій представники українських міст ознайомилися з енергоефективними технологіями, реалізованими на базі місцевої музичної школи, критого та літнього басейнів, муніципального житлового будинку, дитячого садочка та середньої школи. Не зважаючи на певний економічний спад у цьому регіоні, викликаний закриттям містоутворюючих об'єктів – шахт, місцева влада докладає максимум зусиль для вирішення існуючих проблем, зокрема, шляхом реалізації цілого комплексу енергоефективних заходів у всіх сферах діяльності органів місцевого самоврядування.
 
На другий день делегація відвідала муніципалітет міста Сосновець. Представники муніципалітету презентували українським делегатам саме місто та його енергоефективні проекти. Представники українських міст мали змогу ознайомитися з реалізацією відповідних проектів на базі місцевої муніципальної публічної бібліотеки, середньої школи та шкільного басейну для дітей з особливими потребами. Особливо цікавим виявився візит до муніципальної транспортної компанії, де українські делегати обговорили з керівником організації актуальні питання у сфері міських перевезень, перспектив розвитку громадського транспорту та можливостей оновлення рухомого складу за рахунок гібридного та електричного транспорту.
 
На третій день делегація АМУ відвідала міста Карчев та Зомбкі, де ознайомилася з успішно реалізованими енергоефективними заходами на об’єктах адміністративного, освітнього та медичного призначення. Пізнавальною виявилася поїздка до новозбудованої лікарні воєводства, яка буде обслуговувати близько 270 громадян з психічними розладами. Застосовані при будівництві лікарні технології, вартістю більше 1 млрд грн, дозволяють одночасно використовувати декілька джерел відновлювальної енергії. При цьому майбутнім пацієнтам буде забезпечено не тільки повноцінне та якісне лікування, а й можливість соціальної адаптації у суспільстві.
  
Таким чином, під час заключного етапу проекту «Польсько-Норвезька допомога щодо підвищення енергоефективності в Україні» члени делегації АМУ безпосередньо ознайомилися з реалізованими на практиці передовими технологіями у сфері енергоефективності, економного споживання енергоресурсів та альтернативних джерел енергії.
Порівнюючи досвід Польщі та Норвегії у сфері енергоефективності, варто зауважити, що остання має значно більший фінансовий ресурс для реалізації енергоефективних заходів. Польща, тим часом, набагато ближча до України за рівнем фінансових можливостей, тому отриманий під час навчального візиту досвід є дуже цінним, його можна активно застосовувати й в Україні.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)