Децентралізація держархбудконтролю триває

27 / Квітень, 2017
Ефективність від впроваджуваних реформ значною мірою залежить від рівня відповідальності керівників територіальних органів. Про це заявив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев під час наради за участю керівництва Державної архітектурно-будівельної інспекції України та керівників територіальних органів, що відбулася 25 квітня .  
Як повідомив Олексій Кудрявцев, в рамках децентралізації повноваження держархбудконтролю отримали 65 населених пунктів. Серед них 19 обласних міст:  Луцьк, Маріуполь, Тернопіль, Харків, Херсон, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Одеса, Київ, Дніпро, Суми, Житомир, Черкаси, Сєвєродонецьк, Вінниця, Чернігів, Кропивницький.
Окрему увагу під час наради було приділено питанню щодо унеможливлення повернень на доопрацювання дозвільних документів на будівництво об’єктів І-ІІ категорій складності. Олексій Кудрявцев наголосив, що показники за цим напрямком роботи відображають ефективність діяльності керівників територіальних органів. Найкращі результати у виконанні цього доручення у першому кварталі 2017 року показали структурні підрозділи Тернопільської, Київської та Черкаської областей.
Крім того, було обговорено стан підготовки підзаконних нормативно-правових актів відповідно до Закону України №1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності». З 10 червня 2017 року, із набуттям чинності його норм, таке розповсюджене сьогодні порушення, як заниження категорії складності, стане неможливим. Адже будівництво об’єктів середнього та значного класів наслідків, до яких відносяться багатоповерхівки, торговельні та соціальні заклади, здійснюватиметься виключно за умови отримання дозволу.
Олексій Кудрявцев відзначив, що очікувані результати щодо зменшення кількості незаконних забудов внаслідок внесених змін до містобудівного законодавства, визначною мірою залежать від рівня відповідальності керівників територіальних  органів, які для належної організації роботи мають забезпечити підвищення кваліфікації співробітників та оптимізувати інспекційний ресурс на місцях.
В той же час Голова Держархбудінспекції закликав максимально сприяти впровадженню реформ, спрямованих на залучення інвестицій та дерегуляцію бізнесу. «Територіальні органи ДАБІ мають достатньо важелів та механізмів для ефективної роботи на місцях, – зауважив Олексій Кудрявцев. – Тож давайте активно ними користуватися на користь громадян та бізнесу. Наші першочергові завдання – сприяти розвитку інвестиційних проектів у будівництві та унеможливити відмови у реєстрації дозвільних документів».
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)