21 / Травень, 2019

Відповідно до Наказу Міністерства юстиції N2825/5 від 29.08.2018  «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» центри надання адміністративних послуг можуть надавати адміністративні послуги у сфері реєстрації актів цивільного стану. Основна вимога - ЦНАП має бути утворено відповідно до Закону України "Про адміністративні послуги". Так, ЦНАПом забезпечується прийом заяв на отримання відповідних адміністративних послуг та видача документів за результатами їх розгляду.

 

Особливості надання адміністративних послуг з державної реєстрації народження та смерті

1. державна реєстрація народження відповідно до частини першої статті 122, частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, здійснюється:

  • виключно у разі звернення заявників із заявою про державну реєстрацію народження, поданою не пізніше одного місяця від дня народження дитини
  • за наявності можливості надання органами державної реєстрації актів цивільного стану послуг з державної реєстрації народження.

2. смерті - за наявності можливості надання органами державної реєстрації актів цивільного стану послуг з державної реєстрації народження та смерті у строки, визначені законом.

Тривалий час ЦНАПи не мали можливості здійснювати дані повноваження. Запровадження надання адміністративних послуг, визначених цим наказом, через ЦНАПи планувалося з 01 жовтня 2018 року, але не раніше впровадження доопрацьованого програмного забезпечення Державного реєстру актів цивільного стану громадян в промислову експлуатацію. Тому перші ЦНАПи фактично почали надавати такі послуги з 4 березня 2019 року. Перелік адміністративно-територіальні одиниць, в яких здійснюється надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через центри надання адміністративних послуг,передбачені у додатку до Наказу Міністерства юстиції від 29.08.2018, N2825/5 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».. Також Міністерством юстиції оприлюднено перелік з вказівкою дат, коли у відповідних ЦНАПах запрацює така послуга.

Для включення адміністративно-територіальної одиниці, в яких здійснюється надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через центри надання адміністративних послуг до відповідного переліку орган місцевого самоврядування має звернутися  до Міністерства юстиції з листом, щодо внесення у даний перелік.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)