Бюджетне забезпечення громад у 2019 році обговорили під час Рівненської Регіональної Платформи

31 / Жовтень, 2018
30 жовтня відбулося засідання Рівненської регіональної платформи, організоване Рівненським  РВ АМУ в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за фінансової підтримки USAID. Тема заходу: «Особливості виконання місцевих бюджетів у 2018 році та їх формування на 2019 рік».
Учасники платформи – міські, селищні та сільські голови, голови об'єднаних громад, представники обласної державної адміністрації, обласної ради та консультанти Асоціації міст України. Також у засіданні платформи взяв участь народний депутат України Олександр Дехтярчук.
Захід відкрили виконавчий директор Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Грещук, заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук та голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук. Тетяна Грещук розповіла учасникам про роботу Асоціації міст України у парламентському Комітеті з питань бюджету під час підготовки проекту Державного бюджету до першого читання. Також виступаючі наголосили на важливості конструктивного діалогу між усіма учасниками платформи.
 
Народний депутат України Олександр Дехтярчук озвучив найбільш проблемні питання, зокрема, це освітня субвенція, якої не вистачає багатьом об’єднаним громадам. На наступний, 2019 рік, коефіцієнт наповнюваності класів у сільській місцевості вже переглянули, до того ж на забезпечення інклюзії додадуть коштів. Народний депутат розповів про особливості планування Державного бюджету на 2019 рік. Проектом передбачається, що всі об’єднані територіальні громади, в яких відбудуться вибори до кінця 2018 року, у 2019 році перейдуть на прямі міжбюджетні відносини із Державним бюджетом. Також Олександр Дехтярчук наголосив, що підтримка місцевих бюджетів додатковими дотаціями буде зберігатися, оскільки дефіцит фінансування освіти та медицини не повинен впливати на якість надання послуг та рівень життя людей. Він зазначив – сьогодні первинна ланка показує позитивні результати реформи, таких же показників потрібно досягати і на вторинному рівні.
На засіданні регіональної платформи учасники проаналізували виконання місцевих бюджетів у 2018 році та визначили, що чотири об’єднані громади мають проблеми в цьому питанні, тому їм намагаються надати необхідну допомогу. Обговорили також питання формування місцевих бюджетів на 2019 рік, а також забезпечення розподілу субвенції на освіту та медицину, механізми зарахування оподаткування лісових земель та надр, які мають стати додатковими джерелами надходжень місцевих бюджетів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)