29 / Жовтень, 2021
29 жовтня 2021 року  відбулася онлайн - зустріч на тему «Удосконалення місцевої політики протидії туберкульозу в Бориспільській міській територіальній громаді», організована за ініціативи Бориспільської міської ради. У зустрічі взяла участь аналітик АМУ з охорони здоров’я Світлани Осташко. Вона привітала учасників та висловила впевненість у тому, що проведена робота матиме позитивні наслідки для територіальної громади.

Зустріч було проведено у рамках  реалізації Меморандумупро співпрацю щодо протидії епідемії туберкульозу, який  спільно з партнерами грудні 2019 року Асоціація міст України підписала з Фундацією «Громадський рух «Українці проти туберкульозу», Всеукраїнською коаліцією громадських організацій «Зупинимо туберкульоз разом» та Всеукраїнською асоціацією людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ».

Весною 2021 року АМУ запропонувала громадам розглянути ініціативу щодо проведення у  містах оцінку системи надання населенню фтизіатричної допомоги, застосувавши комплексний підхід щодо встановлення існуючих потреб для боротьби з туберкульозом. Це дасть можливість отримати розробку та впровадження оптимальної Моделі надання фтизіатричної допомоги населенню у місті з урахуванням сучасних вимог Програми медичних гарантій. 

На таку пропозицію відгукнулася Бориспільськиа міська рада. Міським головою Володимирем Борисенком разом з головою Правління благодійної організації «Фундація «Громадський рух України проти туберкульозу» Віталієм Руденком було узгоджено дії, які знайшли відображення у плані спільної діяльності із розробки та впровадження оптимальної моделі надання фтизіатричної допомоги населенню Бориспільської громади. Експерти БО «Українці проти туберкульозу» проаналізували існуючі ризики, що ускладнюють отримання населенням фтизіатричної допомоги та підготували для громади пропозиції і рекомендації, спрямовані на вдосконалення надання населенню цієї допомоги. У рамках зустрічі Віталій Руденко та Сергій Борткевич презентували результати проведеної роботи.

Асоціація міст України впевнена, що в умовах погіршення епідемічної ситуації з туберкульозу та інших соціально небезпечних інфекційних хвороб, соціально-економічної кризи, яка поглиблюється, зокрема, і через поширення COVID–19 слід об’єднати зусилля та посилити роботу, спрямовану на виявлення хворих на туберкульоз та інші соціально небезпечні інфекційні хвороби, профілактику серед груп ризику тощо. 

Територіальні громади, що зацікавлені у проведенні оцінки системи надання населенню фтизіатричної допомоги, можуть звернутися до аналітика АМУ з питань охорони здоров'я Світлани Осташко (e-mail: s.ostashko@auc.org.ua).

Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)