«Без лідерів, які представляють свої територіальні громади, важко побудувати в Україні європейську демократію», – Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич

19 / Травень, 2017
У червні 2017 року виповнюється 25 років Асоціації міст України. Ми звернулися до  сільських, селищних та міських голів з проханням висловити свою думку щодо ролі АМУ у розвитку місцевого самоврядування в нашій країні, становленні спроможних громад.
На наші запитання відповідає Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич:
– Як, на Вашу думку, змінилася АМУ за чверть століття?
Асоціація з моменту створення є своєрідною інтелектуальною ареною, на якій міста стали «піонерами» у впровадженні децентралізаційної реформи в Україні. Об'єднавши зусилля,  асоціативні об'єднання органів місцевого самоврядування  виступають потужним союзом у захисті прав та інтересів територіальних громад, сприяють їх соціально-економічному та культурному розвитку. Міста, які приєднались до Асоціації, зробили свій європейській вибір. Впевнений у  безповоротності курсу на інтеграцію до Європи. Сьогодні АМУ є своєрідним путівником на громадському просторі України, вона допомагає представникам активних громад в пошуку ресурсів та можливостей, які можна акумулювати на важливі та цікаві ініціативи.
– Назвіть три головні риси АМУ.
Асоціація міст України – це:
1. Об'єднання громад, головне завдання якого – розвиток місцевої демократії та робота з громадськістю.
2. Обмін досвідом між міськими головами, лідерами громад, взаємне навчання.
3. Впровадження принципів децентралізації та євроінтеграції міст України.
– Які переваги має орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ?
На сьогодні децентралізація та адміністративно-територіальна реформа  є номером один серед стратегічних завдань в Україні. АМУ надає громадянам можливість  самостійно формувати спроможну громаду, брати активну участь у розвитку свого села або міста. Крім того, Асоціація допомагає у налагодженні зв'язків з  міжнародними організаціями аби залучати грантове фінансування для реалізації місцевих ініціатив та вирішувати актуальні проблеми об'єднаних територіальних громад. Таким чином, основною перевагою участі органів місцевого самоврядування в АМУ є розвиток свого рідного міста, селища або села, захист прав та інтересів громад в діалозі з центральними органами виконавчої влади.
– Чи виправдовує сьогодні АМУ покладені на неї завдання?
Асоціація міст України – це, перш за все, лідери, які представляють свої територіальні громади. Впевнений, що без них важко уявити собі побудову в Україні європейської демократії. На сьогодні ця організація втілює у життя всі свої принципи захисту законних прав та інтересів міст-членів АМУ в органах державної влади.
– Чого б Ви побажали Асоціації на майбутнє?
У процесі децентралізації в Україні набуває все більшого значення активна незалежна громада. За чверть століття Асоціація міст України пройшла складний шлях свого розвитку, об'єднавши на даний момент більше шестисот громад по всій країні.
Впевнений, тільки разом ми можемо зберегти свою ідентичність та цінність європейської демократії. Хочу побажати Асоціації бути гідним представником інтересів територіальних громад, руйнувати міфи щодо децентралізації в Україні, своєю діяльністю наводити приклад успішної співпраці громади та влади.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)