АСОЦІАЦІЇ МІСТ УКРАЇНИ 29 років

26 / Червень, 2021
29 років тому, 26 червня 1992 року, у Дніпропетровську відбулися Установчі збори керівників міських рад, на яких прийнято рішення про створення Асоціації рад народних депутатів міст України базового рівня, в подальшому - Асоціації міст України. До її складу  тоді увійшло 35 міст. АМУ  була утворена з метою захисту інтересів громад.
Сьогодні АМУ об’єднує близько 1000 громад, серед яких села, селища, міста. Регіональні відділення Асоціації діють в усіх областях. 15 фахових секцій АМУ об’єднують місцевих управлінців у сферах освіти, охорони здоров’я, ЖКГ, соціального захисту, земельних ресурсів, фінансів тощо. Досвідчені аналітики та спеціалісти з питань місцевого самоврядування працюють  у виконавчій дирекції АМУ у Києві.
 
Голова АМУ, мер Києва Віталій Кличко:
За 29 років Асоціація міст України довела свою відданість демократичним ідеалам та ефективність у захисті та представленні інтересів усіх громад. Адже АМУ об’єднує майже 1000 членів, серед яких і найменші села, і селища, і малі та великі міста. Я щиро вірю, що спільними зусиллями ми перетворимо Україну у державу спроможних громад!
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан:
29 років діяльності Асоціації – це роки активної та результативної роботи з захисту прав та інтересів громад, а значить і їх жителів. Попереду ще багато важливих справ, адже головна мета АМУ -  розбудова в Україні ефективного місцевого самоврядування, здатного забезпечити комфортне життя та якісні послуги для громадян. Впевнений, що спільними зусиллями ми досягнемо успіху на цьому непростому шляху, реалізуємо усі плани та втілимо найсміливіші ідеї!
Високий фаховий та експертний потенціал дозволяє АМУ представляти та відстоювати інтереси місцевого самоврядування в політичному діалозі з Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України та центральними органами виконавчої влади. Представники АМУ на постійній основі беруть участь у засіданнях Уряду та Урядових комітетів.
За ініціативи Асоціації міст України було створено Міжфракційне депутатське об’єднання «За розвиток місцевого самоврядування».
Асоціація бере участь у формуванні законодавчої бази місцевого самоврядування, готує  аналітику та пропозиції змін до нормативно-правових актів. Важливим підґрунтям цієї роботи є система муніципальної статистики, що діє в АМУ з 2012 року, та різноманітні соціологічні дослідження.
АМУ опікується підвищенням кваліфікації керівників та працівників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, проводить навчання, практикуми, візити з обміну досвідом, збирає та поширює кращі практики муніципального управління і розвитку.
На міжнародній арені Асоціації міст України представляє інтереси українських громад через членство у Раді Європейських муніципалітетів та Регіонів (CEMR). АМУ виступає партнером міжнародних організацій та проектів, що працюють в Україні у сфері зміцнення місцевої демократії та розвитку місцевого самоврядування.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)