12 / Жовтень, 2016

 

12 квітня на засіданні Урядовий комітет з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку розглянув законопроект "Про запобігання та протидію домашньому насильству".

Представник Асоціації міст України звернув увагу міністрів, що законопроект передбачає розширення повноважень органів місцевого самворядування, зокрема щодо забезпечення створення та функціонування служб підтримки постраждалих осіб , а також органів упарвління освіти та охорони здоров"я, відповідних закладів та установ освіти та охорони здоров'я. При цьому законопроект не містить фінансово-еономічного обгрунтування, а також не передбачає джерела фінансування додаткових повноважень.

На засідання було зауважено про необхідність дотримання норм статті 142 Конституції України в частині компенсації державою витрат органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок органів державної влади. Також було зазначено що сільські, селищні, міські ради районного рівня не мають відповідних ресурсів для забезпечення таких повноважень, а отже і будуть неспроможними їх виконати.

Однак Урядовий комітет не зважив на такі зауваження, обгрунтовуючи свою позицію збільшенням ресурсів органів місцевого самворядування внаслідок провадження децентралізаційної реформи.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)