Асоціація стурбована тим, що законопроект "Про службу в органах місцевого самоврядування" не розглядався Парламентом 7 грудня (+інфографіка)

15 / Грудень, 2016

Асоціація міст України стурбована позицією Уряду, висловленою на погоджувальній раді у парламенті 5 грудня.

Представник Уряду запропонував провести додаткове опрацювання законопроекту №2489 «Про службу в органах місцевого самоврядування» і, відповідно, перенести його розгляд на наступні пленарні тижні. Тобто запропоновано не розглядати законопроект №2489  7 грудня, як це пропонувалося профільним парламентським Комітетом.

Законопроект №2489 «Про службу в органах місцевого самоврядування» готувався до розгляду у другому читанні протягом всього року. Зараз він пройшов усі стадії підготовки і готовий до розгляду у другому читанні. Асоціація міст України доклала значних зусиль для його вдосконалення. Цей законопроект спрямований на подальший розвиток місцевого самоврядування - він передбачає підвищення організаційно-правової самостійності органів місцевого самоврядування, стабільності і професійності служби, а також запровадження самостійності  органів місцевого самоврядування у визначенні умов оплати праці.

7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування. Гарним символом було б прийняття Верховною Радою такого важливого для місцевого самоврядування закону саме в цей день, разом з низкою інших законів, що стосуються місцевого самоврядування.

Разом з тим, Асоціація міст України висловлює сподівання на подальшу конструктивну співпрацю з усіма зацікавленими сторонами та прийняття законопроекту №2489 ще у цьому році.

АМУ розробила інфографіку, яка демонструє ключові положення законопроекту "Про службу в органах місцевого самоврядування":

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)