02 / Листопад, 2016

Асоціація міст України розглянула проект Закону про внесення зміни до Закону України «Про судовий збір» щодо звільнення від сплати судового збору (реєстр. № 5179 від 23.09.2016), мета якого звільнити Пенсійний фонд України, Фонди державного соціального страхування та Фонд захисту інвалідів від сплати судового збору.

Водночас, на сьогодні існує проблема, коли органи місцевого самоврядування сплачують судовий збір з метою подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат, доплат, субсидій установлених законодавством.

Виплата зазначених допомог, компенсації, виплат, доплат, субсидій гарантовані державою, їх призначення є делегованим повноваженням органам місцевого самоврядування (далі – ОМС). А оскільки це є делегованим повноваженням, вважаємо не логічним, що ОМС сплачують судовий збір з власних коштів місцевих бюджетів за, фактично, виконання функцій держави.

Тому, Асоціація направила на Комітети Верховної Ради України з питань податкової та митної політики та з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення лист з проханням підтримати прийняття законопроекту у першому читанні та подати пропозицію до другого читання доповнити частину першу статті 5 Закону України «Про судовий збір» пунктом наступного змісту:

«виконавчі органи сільських, селищних, міських рад – за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)