14 / Грудень, 2022
За численими зверненнями органів місцевого самоврядування та за результатами проведеного спільного заходу з представниками громад, Асоціація міст України звернулася до профільного Комітету Верховної Ради України з листом про розблокування розпорядчих функцій у сфері земельних відносин.
Зокрема, йдеться про формування нових ділянок всіх форм власності та нереалізовані рішення рад про безоплатну приватизацію громадянами земельних ділянок, які були прийняті до 07.04.2022 року. Подальша реалізація таких рішень після цієї дати заблокована чинним законодавством, а саме: згідно підпункту 5 пункту 27 Перехідних положень Земельного кодексу України (далі – ЗКУ) безоплатна передача земель комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі та розроблення такої документації забороняється.
Ці зміни були внесені до ЗКУ згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» №2145-ІХ від 24.03.2022 року, який вступив в дію з 7.04.2022 року.
Розблокування формування земельних ділянок усіх форм власності відновить і збільшить надходження до місцевих бюджетів, дозволить реалізовувати свої повноваження громад на належних їм територіях та змінить соціальну напругу в населення щодо оформлення свої законних прав.
Асоціація міст України запропонувала внести відповідні зміни до діючого законодавства.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)