«Асоціація міст України є локомотивом, який прокладає шлях для розвитку громад», – Роман Волуйко, Гайворонський міський голова

14 / Червень, 2017
У червні 2017 року виповнюється 25 років Асоціації міст України. Ми звернулися до  сільських, селищних та міських голів з проханням висловити свою думку щодо ролі АМУ у розвитку місцевого самоврядування в нашій країні, становленні спроможних громад.
На наші запитання відповідає Роман Волуйко, Гайворонський міський голова (Кіровоградська область):
Як, на Вашу думку, змінилася АМУ за чверть століття? 
– Зміни видно неозброєним оком. Якщо у 1992 році АМУ об’єднувала 35 міст, то сьогодні – 615 територіальних громад, в яких проживає понад 80% міського населення України, до складу Асоціації входить 125 об’єднаних громад, що складає 30% від всіх об’єднаних громад в Україні. Більше того, зросла не тільки кількість учасників, змінився підхід до розв’язання найважливіших проблем місцевого самоврядування.  Відчувається досвід напрацьований два з половиною десятиліття.
Назвіть три головні риси АМУ.
– Це потужна правова підтримка органів місцевого самоврядування.  АМУ – це можливість вдосконалюватись і вчитись. АМУ – це сила, що діє в інтересах органів місцевого самоврядування.
Які переваги має орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ?
– Однією з головних переваг є постійна можливість отримати  консультацію і допомогу в тих чи інших питаннях діяльності органів місцевого самоврядування. Допомога в налагодженні міжнародних зв’язків  з фондами та організаціями для вирішення проблем місцевого самоврядування. Можливість професійного зростання для працівників органів місцевого самоврядування.
Чи виправдовує сьогодні АМУ покладені на неї надії?
– Я б сказав, що АМУ сьогодні не тільки виправдовує надії. Вона є локомотивом, який прокладає шлях для розвитку громад і цей шлях є результатом кропіткої праці усіх спеціалістів, які зібрані в команді асоціації.
Чого б ви побажали Асоціації на майбутнє?
– Хочеться побажати і далі так наполегливо працювати на благо органів місцевого самоврядування і громад, які стоять за ними. Адже АМУ – це люди, на яких можна покластися.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)