Асоціація міст України вітає прийняття Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування»

09 / Лютий, 2017
Парламент прийняв в цілому проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№2489), який стане рушієм децентралізації та сприятиме посиленню спроможності місцевого самоврядування.
Законопроект покликаний забезпечити рівний доступ до служби в органах місцевого самоврядування (ОМС), підвищити престижність служби в ОМС, мотивацію місцевих службовців до розвитку громад та власного розвитку.
АМУ переконана, що прийняття законопроекту №2489 сприятиме посиленню привабливості служби в органах місцевого самоврядування та підвищенню професіоналізму службовців.
Експерти АМУ, тісно співпрацюючи з Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, брали активну участь у розробці цього законопроекту. Асоціація доклала максимальних зусиль до забезпечення врахування у проекті інтересів місцевого самоврядування та його автономного по відношенню до держави статусу.
Законопроект передбачає такі основні положення:
  • поширення дії Закону як на осіб, які призначаються за конкурсом, так і на осіб, які обираються на посади;
  • регулювання всіх основних питань і не містить відсилань на Закон України «Про державну службу»;
  • підзаконні нормативно-правові акти повинні видаватися відповідними радами;
  • державні органи не можуть здійснювати вирішальний вплив на діяльність органів місцевого самоврядування, визначати законність дій чи бездіяльності органів місцевого самоврядування може лише суд;
  • перехід значної частини кадрових повноважень від міського голови до керуючого справами виконавчого комітету, який призначається за конкурсом (крім колективів до 20 службовців);
  • посадові оклади працівників органів місцевого самоврядування повинні встановлюватися на підставі рішення відповідної ради; законом визначаються лише мінімальні гарантії справедливої оплати праці (відносно мінімальної заробітної плати) та співвідношення між категоріями посад.
Асоціація міст України дякує народним депутатам за прийняття Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування», який стане важливим кроком на шляху підтримки та прискорення децентралізації і реформи місцевого самоврядування в Україні.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)