12 / Вересень, 2018
11 вересня 2018 року Одеська обласна рада прийняла рішення про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Одеської області. Це рішення відкриває шлях для завершення процедури приєднання громад до міст обласного значення Біляївки та Балти.
Завдяки злагодженій співпраці органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади Одеська облрада проголосувала 11 вересня за внесення змін до перспективного плану формування територій громад Одеської області, проект якого підготувала Одеська обласна державна адміністрація.
Сподіваємося, найближчим часом Перспективний План зі змінами  буде затвердженіий Кабінетом Міністрів України, а обласна адміністрація не буде зволікати із наданням позитивних висновків щодо відповідності проектів рішень про приєднання Конституції та законам України. До речі, раніше через відсутність таких змін Біляївці було надано негативний висновок у зв’язку з невідповідністю приєднання перспективному плану.
Нагадаємо, відповідно до протокольного рішення селекторної наради від 13 квітня 2018 року, що відбулася під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Зубка Г.Г. саме Асоціація міст України у взаємодії з Мінрегіоном та проектами і програмами міжнародної технічної допомоги забезпечує координацію діяльності з імплементації та реалізації положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання сільських, селищних територіальних громад до територіальних громад міст  республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення».
Протягом травня – початку вересня 2018 року фахівці Асоціації міст України та  її регіональних відділень провели у більше 140 міських та суміжних сільських, селищних територіальних громадах консультації з питань приєднання сільських, селищних територіальних громад до територіальних громад міст обласного значення.
Станом на 12 вересня 2018 року завдяки фаховому супроводу експертів АМУ відбулося приєднання до 6 територіальних громад з центрами в містах обласного значення (Вознесенськ Миколаївської області, Ржищів Київської області, Шостка Сумської області, Лозова Харківської області, Новгород-Сіверський Чернігівської області, Коломия Івано-Франківської області), більше 20 територіальних громад – в процесі формування.
Водночас значна кількість територіальних громад – близько 60% – обмежені перспективними планами формування територій громад областей щодо формування територіальних громад з адміністративними центрами в містах обласного значення.
Асоціація міст України неодноразово зверталася до Віце-прем’єр-міністра України Зубка Г.Г. з проханням сприяти внесенню змін до перспективних планів формування територій громад областей.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)