Питання впровадження реформи з децентралізації обговорено на селекторній нараді у Мінрегіоні

13 / Квітень, 2018
Сьогодні, 13 квітня, Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь у селекторній нараді з областями щодо впровадження реформи з децентралізації та реалізації пріоритетних проектів у 2018 році, яку провів Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко. Також до селектору долучилися Офіси реформ в РВ АМУ – виконавчі директори та регіональні консультанти ПУЛЬСу.
Геннадій Зубко повідомив, що на сьогоднішній день вже створено 728 об’єднаних територіальних громад. Вибори у 40 ОТГ призначені на 29 квітня, 23 громади очікують на рішення ЦВК. Є 1188 ОТГ в перспективних планах, затверджених Урядом, які об’єднують 72,5% території України. Області-лідери за покриттям громадами території області: Житомирська (тут громадами покрито більше половини області), Волинська, Дніпропетровська, Тернопільська, Чернігівська, Чернівецька. "Проблема, яка нас хвилює сьогодні найбільше, і яку ми якнайшвидше маємо вирішити разом  – 130 районів (з 490), в яких не створено жодної ОТГ", — зазначив Геннадій Зубко. Серед регіонів-аутсайдерів зі створення ОТГ – Київська, Кіровоградська і Одеська області.
На селекторній нараді, зокрема, обговорювалося питання приєднання до вже створених громад та об’єднання громад навколо міст обласного значення. Віце-прем’єр-міністр повідомив, що вже 47 міст обласного значення виявили бажання до такого об’єднання.
За підсумками наради прийнято рішення, що Асоціація міст України спільно з Мінрегіоном розроблять план-графік створення ОТГ навколо міст обласного значення, алгоритм приєднання, методичні рекомендації, а також зразки необхідних документів. 
 «Перед нами стоїть чергове важливе завдання – надати правову, експертну та консультативну допомогу містам обласного значення у процесі утворення об’єднаних територіальних громад. Адже завдяки такому об’єднанню в Україні будуть утворюватися великі спроможні громади з серйозним економічним потенціалом. Асоціація була серед ініціаторів децентралізації і всі ці роки є надійним партнером Уряду у її впровадженні. Ми і надалі готові як долучатися до розробки законодавчої бази, так і надавати безпосередню підтримку громадам у впровадженні реформ», - сказав Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.   
Нагадуємо, 3 квітня був прийнятий Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». АМУ була залучена до розробки законопроекту (№6466) та підготовки його до другого читання. Закон очікує на підписання Президентом.  
Раніше АМУ розробила Практичний посібник «Формування спроможних територіальних громад», який був доопрацьований по мірі удосконалення законодавства та був тричі перевиданий.  Посібник доступний в розділі Бібліотека на нашому сайті.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)