Асоціація міст України та Програма «U-LEAD з Європою» поглиблюють співпрацю

12 / Березень, 2021
Асоціація міст України за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» розпочала впровадження ініціативи «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», який триватиме до липня 2022 року.
Мета - розвиток спроможності територіальних громад шляхом підготовки аналітичних та методологічних матеріалів, налагодження міжмуніципального співробітництва задля впровадження розвиткових проєктів, сприяння діалогу та міжінституційній координації.
Ініціатива реалізовуватиметься за наступними напрямками:
підтримка роботи Аналітичного центру АМУ шляхом вивчення потреб громад через секторальні діалоги в регіонах, підготовку аналітичних записок, розробку методологічних матеріалів та надання рекомендацій за секторами: освіта, соціальний захист і соціальне забезпечення, місцевий економічний розвиток та комунальні послуги й відповідна інфраструктура;
налагодження та розвиток партнерств між сільськими, селищними та міськими територіальними громадами, що будуть відібрані на конкурсних засадах. Ці партнерські ініціативи, серед яких також  будуть організовуватися заходи регіонального значення, сприятимуть посиленню міжмуніципального співробітництва серед громад через розробку проектів розвитку та залучення інвестицій;
проведення Дня Діалогу, який АМУ традиційно організовує щорічно з 2004  року. Цей захід є найбільшим майданчиком для обговорення питань і вироблення спільної позиції органів державної влади та АМУ щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, розв’язання конкретних проблем забезпечення життєдіяльності територіальних громад.  Під час цього заходу відбуватиметься обмін досвідом та знаннями між лідерами місцевого самоврядування, представниками уряду та неурядових організацій.

Асоціація міст України та Програма «U-LEAD з Європою» співпрацюють із 2018 р. за такими напрямками: розробка стратегій розвитку громад, міжмуніципальне співробітництво, налагодження міжнародних парнерств між українськими громадами та муніципалітетами ЄС.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)