25 / Липень, 2023

Сьогодні на засіданні Правління Асоціації міст України виступив Олександр Новіков, Голова Національного агентства з питань запобігання корупції.

«НАЗК працює для запобігання корупційним порушенням, але ми не впораємося з цим завданням без системної роботи та сильних органів місцевого самоврядування. Антонімом корупції є доброчесність, ми маємо створити умови для доброчесної влади, аби правоохоронні органи мали менше роботи щодо вже вчинених злочинів. Уже зроблено конкретні кроки у співпраці НАЗК з органами місцевого самоврядування, розроблено і розпочато підписання Декларації розбудови доброчесності органів місцевого самоврядування з очільниками міст та представниками регіонів», - зазначив він.

Олександр Новіков розказав членам Правління Асоціації міст України про важливість реалізації Антикорупційної  стратегії та Програми з її виконання, а також про роботу НАЗК для цього. Він підкреслив, що в Агентстві вже створено спеціальний відділ, який сприяє формуванню політики доброчесності на місцевому рівні.

О. Новіков представив головам громад команду НАЗК, а також поділився з мерами власним номером телефону для прямого зв’язку та уникнення непорозумінь. 

«Нам потрібно створити умови для прозорих правил, щоб не було зловживань з жодного боку, не було політичного тиску на представників місцевого самоврядування, щоб система працювала для доброчесних службовців», - підкреслив Віталій Кличко, Голова Асоціації міст України.

Голови громад звернули увагу Голови НАЗК на ті проблеми, які існують сьогодні у місцевого самоврядування. 

Учасники зібрання обговорили спільні кроки по створенню умов для доброчесної служби в органах місцевого самоврядування.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)