Асоціація міст України та Національна комісія України у справах ЮНЕСКО підписали Меморандум про співпрацю

14 / Вересень, 2021
13 вересня 2021 року відбулася церемонія підписання Меморандуму про співпрацю між ВАОМС «Асоціація міст України» та Національною комісією України у справах ЮНЕСКО. Документ підписали Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та Голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.
Меморандум підписано з метою встановлення партнерських взаємовідносин та консолідації зусиль щодо якомога ширшого залучення територіальних громад України до участі у заходах, проектах та програмах ЮНЕСКО. 
Під час зустрічі Еміне Джапарова поінформувала про хід реформування Національної комісії України. Також сторони обговорили напрями майбутньої співпраці, зокрема висловили намір щодо організації та реалізації спільних заходів під патронатом Нацкомісії. Перша заступниця міністра запевнила в готовності сприяти популяризації культурних, освітніх, наукових, довкільних та інших надбань та досягнень міст України в світі.
«Синергія між Нацкомісією та АМУ має суттєво збільшити ефективність залучення міст України до проєктів ЮНЕСКО, підвищити зацікавленість та інформованість міст щодо діяльності ЮНЕСКО, перспектив та можливостей, які вона відкриває», - зазначила Голова Нацкомісії.
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан зауважив, що покращення якості життя в громадах і захист інтересів органів місцевого самоврядування  - пріоритетні завдання Асоціації міст України. І таке співробітництво в питаннях сприяння популяризації діяльності ЮНЕСКО серед громадськості України, залучення органів місцевого самоврядування до реалізації заходів і програм ЮНЕСКО сприятиме розвитку територій громад.  
Співрозмовники висловили сподівання, що налагодження співробітництва між Нацкомісією та Асоціацією стане важливим кроком для підвищення ролі українських міст в діяльності ЮНЕСКО, надасть додаткові можливості ділитися своїми передовими практиками та розвивати партнерські відносини з залученням державного та приватного секторів, а також громадянського суспільства, сприяючи зміцненню авторитету України на міжнародній арені.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)