Асоціація міст України очікує, що у новому році парламент схвалить закони, які прискорять децентралізацію та зроблять її незворотною, - О.Слобожан

28 / Грудень, 2018
Наприкінці року, що минає, коли прийнято підводити підсумки та будувати плани на майбутнє, Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан відповів на запитання прес-служби АМУ щодо першочергових кроків для впровадження нового етапу децентралізації.
 
Як заявили керівники держави, у 2020 році місцеві вибори пройдуть на новій територіальній основі. Тобто, об’єднані громади мають бути створені по всій Україні. Які першочергові кроки слід зробити, щоб це стало реальністю?
Вкрай важливе завдання – це збереження здобутків та закріплення незворотності децентралізації. Асоціація міст України послідовно відстоює необхідність конституційних змін вже кілька років, заявляючи про це на кожному великому зібранні та у кожному зверненні до керівників держави. На цьому також наголосив Голова АМУ, Київський міський голова В.Кличко: «Без змін до Конституції Україна не убезпечена від відкату реформи децентралізації та скасування її досягнень у майбутньому». В Уряді вже створена робоча група, яка має напрацювати формат необхідних рішень і експерти АМУ готові долучитися до цієї роботи.
 
Прийняття змін до Конституції – процес тривалий…
Поки готуватимуться та схвалюватимуться конституційні зміни, доцільно прийняти закони, що закріплять успіхи реформи децентралізації та посилять роль місцевого самоврядування. В парламенті вже зареєстровані та очікують прийняття кілька важливих законопроектів. Серед них:
  • Законопроект №8051 «Про засади адміністративно-територіального устрою» покликаний прискорити реалізацію та упорядкувати заходи реформи на її завершальному етапі. АМУ вже висловила підтримку цьому проекту і надалі виступатиме за його прийняття.
  • Законопроект №6403 «Про внесення змін до закону «Про регулювання містобудівної діяльності» має на меті врегулювати для ОТГ питання планування та забудови територій, а також відносини при розробленні та затвердженні документації з просторового планування. Єдина документація із просторового планування відкриє для ОТГ шлях до управління своїми територіями. Важливо, що цей проект враховує пропозиції АМУ.
А новий Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування»?
Так. Окремо слід зупинитися на проекті Закону про внесення змін до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№8369). АМУ брала участь у розробці нового законопроекту, її пропозиції враховані. У разі прийняття закон стане важливим рушієм децентралізації та реформи місцевого самоврядування, а також впровадить низку важливих положень Європейської хартії місцевого самоврядування. Органи місцевого самоврядування зможуть формувати професійний сталий склад працівників з належними умовами оплати праці.
Звичайно, потребує змін й базовий Закон «Про місцеве самоврядування в Україні». Адже він був прийнятий більше 20 років тому і зараз потребує вдосконалення та усунення суперечностей з іншими законами.
 
Зрозуміло, що роботи попереду ще багато. Зберегти досягнення реформи з децентралізації та забезпечити її просування вперед можна лише спільними зусиллями усіх учасників процесу. Тому ми очікуємо, що у новому році парламент схвалить закони, які прискорять децентралізацію та зроблять її незворотною. Асоціація міст України, як завжди, висловлює готовність до тісної співпраці з Урядом, парламентом та експертним середовищем на шляху реформування місцевого самоврядування та перетворення нашої держави у країну спроможних громад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)