Асоціація міст України не підтримує проєкт змін до Конституції щодо децентралізації - звернення до Верховної Ради України

17 / Грудень, 2019
Асоціація міст України звернулася до Голови Верховної Ради України Д.Разумкова, голів парламентських фракцій та груп, парламентських Комітетів з листом, у якому заявила, що не підтримує проєкт Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2598 від 13 грудня 2019 року.
АМУ наголошує, що Законопроект №2598 розроблено у закритому режимі, без залучення представників органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, громадянського суспільства. Єдиний офіційний захід, на який було запрошено представників АМУ,  відбувся 23 жовтня 2019 року і був присвячений презентації концепції змін до Конституції України. Асоціація міст України висловила зауваження до цієї концепції, але вони, на жаль, не враховані. 
Асоціація міст України висловила загальні зауваження до Законопроєкту №2598. Так, зокрема, порівняно із чинною Конституцією України проєкт передбачає звуження статусу органів місцевого самоврядування та містить ознаки централізації влади, надмірно розширює контрольні повноваження держави в особі префектів та Президента України.
Асоціація міст України сподівається, що законопроект буде направлено на доопрацювання і це дозволить провести належне обговорення, знайти порозуміння  та досягти компромісу щодо змін до Конституції в частині децентралізації. АМУ готова докласти максимальних зусиль до цієї роботи.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)