Асоціація міст України надала пропозиції до законопроєкту №5655 щодо реформи містобудування

28 / Листопад, 2022

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Виконавчий директор Асоціаціі міст України Олександр Слобожан озвучив пропозиції Асоціації під час розгляду проєкту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності №5655 до другого читання.
Серед 19 пунктів пропозицій, наданих Асоціацію в листі від 28 листопада 2022 року №5-816/22, зазначені протиріччя цього законопроєкту нормам Конституції України та Цивільного кодексу України.
О.Слобожан висловив позицію місцевого самоврядування щодо необхідності встановлення однозначних норм нагляду та контролю, які в проекті нівельовані моніторингом, що звужує повноваження місцевого самоврядування до візуального огляду об’єктів будівництва.
Відсутність чітко визначених норм, до коми й крапки, в законопроєкті збільшує можливу корупцію, зводить нанівець ідею діджиталізаціі дозвільної системи в містобудуванні.
Серед іншого, право власності порушують норми щодо відсутності регресу щодо самовільних забудовників та можливість будівництва на чужій земельній ділянці.
Асоціація міст України вважає необхідним суттєво доопрацювати редакцію проєкту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності для усунення порушень Конституції України, протиріч з Цивільним кодексом України та корупційних можливостей, закладених у цьому законопроєкті.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)