«Асоціація – це одна з найдієвіших інституцій громадянського суспільства», – Тарас Костін, Переяслав-Хмельницький міський голова

13 / Червень, 2017
У червні 2017 року виповнюється 25 років Асоціації міст України. Ми звернулися до  сільських, селищних та міських голів з проханням висловити свою думку щодо ролі АМУ у розвитку місцевого самоврядування в нашій країні, становленні спроможних громад.
Відповідає Тарас Костін, Переяслав-Хмельницький міський голова (Київська область):
– Час невблаганний… Він завжди змушує йти в ногу з ним – що повністю відповідає життєвому кредо людини і Асоціації міст України! Це і є основною метою організації протягом всього часу її існування.
Отже, Асоціація – це спілка органів самоврядування, що постійно лобіює інтереси територіальних громад на всіх щаблях влади, виходячи із законодавчою ініціативою та беручи участь у засіданнях, заходах та робочих зустрічах. Це єдина дієва підтримка місцевої влади в юридично правильному вирішенні конкретних актуальних справ на місцях, в юридичному тлумаченні сучасного законодавства, пошуках вірних рішень в його колізіях. Адже при  «кадровому голоді» в місцевих радах саме в Асоціації працюють відповідальні професійні посадовці, які, не жалкуючи часу, знань і досвіду, завжди готові допомогти в наданні консультацій, в позитивному вирішенні питання, а часто – і в захисті посадової особи самоврядування та її праці. Це підтримка для посадових осіб самоврядування в професійному їх навчанні на семінарах і тренінгах, організованих АМУ у співпраці з Всеукраїнськими та міжнародними організаціями, де запрошені гості, лектори діляться  досвідом територіальної та адміністративної організації суспільства європейських країн. Видані Асоціацією навчальні посібники акумулюють цей досвід, рекомендують певні шляхи адміністративного та територіального розвитку, спираючись на реалії сучасної української практики, сприяють просвітництву в галузі самоврядності. Асоціація – це одна з найдієвіших інституцій  громадянського суспільства, що своєю діяльністю змінює свідомість представників влади всіх рівнів, а особливо – місцевого самоврядування, формуючи уявлення і націлюючи на впровадження необхідних сучасних реформ децентралізації в Україні.
Орган місцевого самоврядування, що входить до АМУ, звичайно, має пріоритетне право і впевненість, одержуючи таку підтримку, знання і досвід, впроваджувати всі новації, що вимагає час, відповідати на його виклики не просто адекватно, а й успішно, працювати на користь власної громади, співпрацювати з іншими.
Саме тримаючи руку на пульсі Його Величності Часу, Асоціація виконує покладені на неї завдання, виконує свою місію! Майбутнє – за свідомим самоврядуванням на чолі з АМУ!

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)