30 / Березень, 2018

27 березня 2018 року у м. Одесі на базі Одеської середньої школи № 117 відбувся тренінг «Нова українська школа: мета, сподівання, реалії» за участю керівників закладів освіти, їх заступників, педагогів та батьків. Захід організований департаментом освіти і науки Одеської міської ради. Всі учасники пройшли реєстрацію на тренінг із метою підвищення свого рівня професійної компетентності. Всього взяли участь у заході близько 120 осіб.

Директор департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич привітала учасників та наголосила на необхідності змін, що мають прийди до закладів освіти виключно зі зміною філософії та методики роботи з учнями. «Для успіху реформи надзвичайно важливо бути готовими до змін та до участі у цих змінах. Для цього ми й проводимо триденний тренінг із упровадження Нової української школи, щоб відповісти на запитання педагогів, а також сприяти підвищенню їх кваліфікації», ‒ додала Олена Буйневич.

   

Учасників привітав Одеський міський голова Геннадій Труханов, наголосивши на пріоритетності освіти в місті, сприянні міською радою у створенні сучасного освітнього середовища.

Від Асоціації міст України участь у заході з виступом «Підготовка закладів освіти до роботи в умовах Нової української школи: законодавче підґрунтя» взяла аналітик Людмила Мозгова, яка наголосила на ролі АМУ у здійснення реформи освіти, розповіла про зміни в галузевому законодавстві та про плани Уряду з впровадження Нової української школи, а також подякувала м. Одесі за активну участь в усіх заходах Асоціації та співпрацю у важливих критичних питаннях реформи.

Після мотиваційного блоку та відповідей на запитання учасники тренінгу поділились на групи, щоб оговорити необхідні умови впровадження Нової української школи, кроки для досягнення сучасного освітнього середовища, а також персонального внеску в реформу кожного вчителя.

  

«Подібні методичні сесії є надзвичайно важливими для професійного розвитку педагогів та керівників закладів освіти, просування ідей реформи та вироблення місцевої політики в галузі освіти. Під час канікул такі заходи дозволяють акумулювати професійний досвід освітян і не зашкодити організації освітнього процесу, оскільки такий захід їх не відволікає від уроків і навіть стимулює до активної участі у змінах. Вітаємо ініціативу департаменту освіти і науки Одеської міської ради як таку, що спрямована на індивідуальний професійний розвиток тих педагогів, які самі виявляють бажання вчитись», ‒ акцентувала Людмила Мозгова.

За участь у тренінгу всі учасники отримали сертифікати.

Захід триватиме протягом трьох днів, про його підсумки учасники повідомлять своїм колегам, які не взяли очну участь у тренінгу.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)