03 / Червень, 2021

1 червня відбулася узгоджувальна нарада щодо законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про співробітництво територіальних громад» щодо упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад, організована Мінрегіоном.

Під час заходу були розглянуті зауваження до розробленого Міністерством проєкту Закону.
Учасники: заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, представники Міністерства цифрової трансформації України та асоціацій місцевого самоврядування.
Асоціацію міст України на заході представляв аналітик з питань організації діяльності органів місцевого самоврядування Олександр Логінов.
Аналітик роз'яснив учасникам наради зауваження та пропозиції до проєкту Закону. З трьох основних зауважень, які АМУ висловлювала до законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про співробітництво територіальних громад» щодо упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад», залишалося неузгодженим одне, а саме: 
законодавчі новели щодо включення районних рад в суб’єктний склад учасників взаємовідносин співробітництва територіальних громад виглядає як спроба підмінити законодавчі норми щодо порядку передачі повноважень та джерел фінансування виконання таких повноважень з базового рівня на районний.
АМУ зауважила, що законодавством вже визначено, що органи місцевого самоврядування районного рівня представляють спільні інтереси громад в силу Закону та законодавчо закріпленими джерелами фінансування своїх повноважень. 
За результатами обговорення Мінрегіон погодився з аргументацією Асоціації міст України​ та врахував пропозицію не виключати до складу суб'єктів співробітництва територіальних громад районні ради.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)