13 / Травень, 2017
12 травня в інформаційній агенції «Укрінформ» відбувся «круглий стіл» з обговорення проміжних підсумків та настуних кроків реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ.
Захід відбувся за участю координатора проектів ОБСЄ в Україні, Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення України, Асоціації міст України, Української асоціації медіабізнесу, Центру демократії та верховенства права, Національної спілки журналістів України, ГО «Платформа з прав людини», представників місцевих друкованих ЗМІ.
Старший менеджер координатора проектів ОБСЄ в Україні Джефрі Ерліх зазначив, що у процесі децентралізації в Україні набуває ще більшого значення роль вільної незалежної та об'єктивної преси для громад. «Тому ми в ОБСЄ вітали прийняття закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Ми переконані, що ця реформа разом з розвитком суспільного мовлення є двома наріжними каменями для просування демократичного врядування і формування здорового медійного середовища в Україні», – наголосив він.
Як повідомив перший заступник голови Держкомтелерадіо України Богдан Червак, на цей час у рамках реформи державних і комунальних друкованих ЗМІ перереєстрацію здійснили лише 37 суб'єктів реформування. За його словами, що однією з причин повільного руху реформи є зволікання співзасновників з ухваленням відповідних рішень та підписанням документів, необхідних для перетворення редакції у суб'єкт господарювання. Ці перешкоди має вирішити законопроект про внесення змін до Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», розроблений Держкомтелерадіо за допомогою ОБСЄ, громадських організацій, Спілки журналістів України.