23 / Червень, 2020

22 червня відбулося перше засідання Робочої групи Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з опрацювання та підготовки до другого читання проекту Закону України  "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства" (№3485). Від Асоціації міст України у засіданні Робочої групи Комітету взяв участь аналітик АМУ Олександр Логінов.
На засіданні обговорили пропозиції та поправки, які надійшли від народних депутатів України, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», Центральної виборчої комісії та інших зацікавлених суб’єктів. Так, на першому засіданні Робоча група з доопрацювання Виборчого кодексу розглянула 244 з 3906 поправок.
23 червня пройшло друге засідання Робочої групи Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з опрацювання та підготовки до другого читання проекту Закону України  "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства".
 
По завершенні розгляду всіх поправок законопроєкт №3485 мають ще розглянути на засіданні підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії, після чого розгляд має відбутися на засіданні Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. І лише потім документ може бути винесений на розгляд до сесійної зали.
АМУ наголошує, що запровадження пропорційної системи виборів до рівня громад з кількістю виборців від 15 тис. і більше не відповідає принципу доступу до виборів незалежних кандидатів. Також низка запропонованих змін виписана таким чином, що передбачає можливість фінансування та матеріально-технічного забезпечення процесу виборів і утримання представництв ЦВК за рахунок місцевих бюджетів. Абсолютно неприйнятною є також норми про призначення та проведення позачергових, проміжних, перших, додаткових виборів до органів місцевого самоврядування лише двічі на рік.
 
Нагадаємо, Асоціація міст України не підтримує законопроєкт №3485, адже його реалізація створить інструмент примусової партизації місцевого самоврядування та усього суспільства, що протирічить принципам демократії та практично усуває простих громадян від участі у вирішенні питань розвитку громад, у яких вони проживають. 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)