25 / Червень, 2020
25 червня 2020 року аналітик Асоціації міст України Світлана Осташко взяла участь у засіданні робочої групи з питань напрацювання проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну». До робочої групи увійшли народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, громадських організацій.
Відповідно до ухваленого Комітетом Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рішення від 3 червня 2020 року № 04-18/04-35 (протокол № 35) при підкомітеті з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями під головуванням народного депутата України, голови підкомітету Булах Л.В. утворюється робоча група для напрацювання єдиної узгодженої редакції проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну з урахуванням конструктивних положень законопроектів р. №№ 2813, 2813-1, 2813-2, 2813-3, 2813-4. 
Аналітик звернула увагу, що в 2014 році Україна взяла на себе зобов’язання привести норми національного законодавства до вимог ЄС, в тому числі щодо регулювання питань тютюнопаління, які є зобов’язанням України, згідно з Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. Кабінет Міністрів України підтвердив зобов’язання імплементувати Директиву 2014/40/ЄС. Затвердженим Планом заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (постанова №1106 від 25 жовтня 2017 року), зокрема у пунктах 1389 – 1396 визначено заходи з імплементації в національне законодавство Директиви 2014/40/ЄС.
Згаданою Директивою Ради ЄС визначено правове регулювання виробництва, представлення та продажу тютюнових виробів і супутніх продуктів в країнах ЄС. Офіційний переклад директиви уже опубліковано КМУ на офіційному сайті уряду.
Було запропоновано, як найбільш конструктивний підхід у досягненні цілей створення цієї робочої групи, точна імплементація положень Директиви № 40. Саме в такому випадку ми зможемо досягти компромісу щодо положень законопроекту і одночасно в повній мірі виконати вимоги Угоди про Асоціацію з ЄС. Також запропоновано інші питання регулювання торгівлі розглядати окремо з урахуванням поточної економічної ситуації, яка скалась в Україні.
Установче засідання робочої групи транслювалося онлайн на сторінці Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування у соціальній мережі «Facebook» (посилання). 

Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)