07 / Липень, 2021
6 липня під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля за участі Спеціального уповноваженого Уряду Німеччини з питань структурних змін у вугільних регіонах України Станіслава Тілліха відбулося засідання Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів України. 
Асоціацію міст України на заході представляв експерт АМУ Євгеній Шаповалов

Наразі в Україні є 24 громади або понад 60 населених пунктів, де проживає майже мільйон людей, життя та робота яких так чи інакше пов'язані з вугільною галуззю. 
З початку 2022 року передбачається створення Мультидонорського фонду та державної цільової програми справедливої трансформації вугільних територій, що стануть основними джерелами здійснення трансформаційних заходів  покликаних на перелаштування місцевої економіки. 

Мінрегіоном було презентовано перші напрацювання до відповідної державної програми та запропоновано перші 8 пілотних вугільних територіальних громад - Нововолинську Волинської області, Червоноградську Львівської області, Миколаївську Дніпропетровської області, Лисичанську та Гірську Луганської області, Мирноградську, Торецьку, Добропільську Донецької області, у яких впроваджуватимуться проекти трансформації.

Нагадуємо, що АМУ виступає партнером Мінрегіону у процесі справедливої трансформації вугільних територій. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)