АМУ взяла участь у міжнародному Еко Форумі-2021 у Запоріжжі

15 / Вересень, 2021
14 вересня у Запоріжжі розпочав роботу триденний 5-й спеціалізований міжнародний «Еко Форум-2021». 
У заході беруть участь понад 90 закордонних та українських спікерів. Серед учасників - експерти з питань охорони довкілля, представники бізнесу, освіти, науки, органів місцевого самоврядування та державної влади.
Головна тема обговорення - європейський екологічний курс, у тому числі в контексті впровадження місцевих ініціатив. Організатори заходу - Запорізька міська рада та Запорізька торогово-промислова палата.
 
Запорізький міський голова Володимир Буряк під час відкриття заходу зазначив, що форум об’єднує владу, великий, малий і середній бізнес, а також громаду для вирішення найважливішого питання – покращення екології в місті. Кілька років тому міська влада підписала з промисловими підприємствами міста Меморандум про співпрацю. І його пункти не залишилися просто на папері, а дійсно були втілені в життя. На заводах за їх власні кошти було впроваджено низку заходів, які допомогли суттєво знизити кількість викидів у повітря та воду. Однак робота повинна продовжуватися, адже проблема екології для Запоріжжя залишається актуальною. Саме тому у Запоріжжі реалізується низка програм та проєктів у сфері захисту довкілля, озеленення і так далі.
 
З вітальним словом до учасників  по онлайн відео зв'язку звернувся заступник виконавчого директора Асоціації міст України Володимир Мягкоход: «Асоціація міст України вітає учасників Форуму. Питання екології останнім часом набуває все більшого значення. Важливо, що вирішення екологічних проблем є запорукою тісної співпраці як бізнесу, так і місцевого самоврядування, держави, громадян, міжнародних партнерів та громадських організацій. І роль органів місцевого самоврядування є надзвичайно великою як найближчої влади до цих проблем. Асоціація міст України завжди сприяє при вирішенні цих питань як експертно, так і при розробці законодавства, при розробці державного бюджету. Сподіваємося, що Еко-Форум буде корисним для учасників, і всі отримають наснагу, гарні ідеї, позитивний досвід і мотивацію працювати далі».
 
Головною темою Еко Форуму-2021 обрано Європейський зелений курс (Green Deal), який передбачає декарбонізацію економіки ЄС до 2050 року. В рамках першого дня роботи відбулися пленарна частина «Європейський зелений курс: можливості та наслідки для України», а також спеціалізовані секції, присвячені питанням «зеленого бізнесу», енергоефективності, управлінню водними ресурсами, захисту атмосферного повітря та поводженню з відходами.
 
Переглянути відео першого дня Форуму можна за посиланням: частина 1, частина 2

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)