15 / Квітень, 2021
15 квітня 2021 року у Славутичі проходить онлайн-конференція «Досвід міст в економічному розвитку». В рамках заходу відбувається Перший Інвестиційний Форум «Славутич: тут є життя».
Мета – висвітлити здобутки Славутицької громади в сфері економічного розвитку, підтримки бізнесу та формування інвестиційної привабливості.
Учасники: представники Європейського Союзу, міністерств, облдержадміністрацій, міжнародних фінансових організацій та фондів, міст-підписантів Ініціативи ЄС, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, торгово-промислових палат, бізнесу та інвесторів. Представником Асоціації міст України виступила Людмила Даменцова.
З вітальним словом до учасників звернулися Славутицький міський голова Юрій Фомічев, керівниця відділу «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні Клое Алліо, почесний мер міста Славутич, депутат Київської обласної ради, представник Київського РВ АМУ Володимир Удовиченко, заступник директора департаменту економіки та цифровізації КОДА Владислав Литвин, голова Вишгородської районної ради Андрій Анісімов.
 
Славутицький міський голова Юрій Фомічев зазначив, що всього за 34 роки Славутич з монопрофільного міста перетворився на громаду з розвиненою багатовекторною економікою. І цей шлях був дуже тернистим. Ю.Фомічев додав: «Ми готові ділитися нашим досвідом, готові презентувати Славутич і розповісти, як саме відбулася трансформація міста і куди ми рухаємося далі. Впевнений, що всі громади мають свої історії успіхів, тому сподіваюся, що сьогодні буде плідна та емоційна дискусія».
 
 
 
 
Володимир Удовиченко, міський голова м. Славутича у 1990-2015 рр., який нині є депутатом Київської обласної ради та працює у команді Київського РВ АМУ, у своїй промові зауважив, що для кожної громади економічний розвиток залишається пріоритетним. Для цього має розбудовуватися економічна інфраструктура, створюватися робочі місця, а також розвиватися співробітництво громад і партисипативна демократія. У перспективі в контексті децентралізаційної реформи мають сформуватися нові моделі економічного зростання і розвитку, щоб громади були не дотаційними, а спроможними. І Славутич – яскравий приклад успішної спроможної громади.
Представник Асоціації міст України Людмила Даменцова передала вітання всім присутнім від Виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана та підкреслила, що захід є дуже важливим для місцевого самоврядування, його розвитку та становлення, оскільки саме Славутицька громада завдяки активній позиції та безупинному руху може продемонструвати той досвід, на основі якого інші громади можуть теж розвиватися. Вона зауважила, що Славутич є драйвером місцевого економічного розвитку, і місцева влада демонструє справжню державницьку позицію. Людмила Даменцова зазначила, що Асоціація  - надійний партнер Славутицької громади, готова спільно рухатися, діяти і допомагати.
 
В рамках Конференції та Форуму відбудуться:
- Презентації кращих практик економічного розвитку та підвищення інвестиційного потенціалу;
- Демонстрація результатів реалізації Грантового проєкту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону»;
- Обмін досвідом реалізації Грантових проєктів ЄС з економічного розвитку.
 
Відео заходу доступне за посиланням
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)