01 / Червень, 2021
1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей, запроваджений з метою привернення уваги громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованих на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення добробуту дітей в усьому світі.
Асоціація міст України, окрім першочергової її функції – захисту прав та представництва інтересів органів місцевого самоврядування - також дотична і до сприяння захисту прав дітей в громадах. АМУ є ключовим партнером Уряду та ЮНІСЕФ у залученні органів місцевого самоврядування до глобальної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» - глобального руху, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямах розвитку добробуту всіх дітей.
Бажаємо миру і злагоди кожній дитині! Нехай дитинство буде яскравим, захоплюючим, сповненим любові, ласки та добра!

Нагадаємо, АМУ активно долучається до реалізації глобальних ініціатив щодо поліпшення умов та якості життя для дітей і молоді в громадах. Так, 24 вересня 2018 року Голова АМУ Віталій Кличко та Голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джама Гулейд підписали Меморандум про наміри та взаємодію між АМУ та ЮНІСЕФ щодо співробітництва у сфері захисту прав дітей, надання соціальних послуг та впровадження децентралізаційної реформи. Окрім того, АМУ бере активну участь у міжнародних конференціях, щорічних зборах щодо ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» в якості партнера та посердника для громад, що зацікавлені у набутті цього статусу та розвитку відповідних проєктів.
У рамках Проєкту ПУЛЬС, Асоціація міст України у 2018 році провела конкурс серед громад «Міста, дружні до дитини», який допоміг зібрати кращі ідеї та практики зі створення комфортного для дітей середовища та видала тематичну добірку кращих практик та ідей. Минулого року в рамках Проєкту ПУЛЬС АМУ видала тематичну збірку історій успіхів, що показують вплив децентралізації на життя дітей молоді в громадах.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)