АМУ відстоює інтереси громад у питанні належного бюджетного забезпечення у 2022 році - О.Слобожан на форумі у Чернігові

27 / Вересень, 2021
24 вересня Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан взяв участь у Чернігівському форумі розвитку громад. Захід був присвячений обговоренню викликів сьогодення у роботі органів місцевого самоврядування та перспектив розвитку громад.
Участь у Форумі взяли Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, посол Словаччини в Україні Марек Шафін, президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов, голова Чернігівської районної ради Микола Силенко, а також голови територіальних громад Чернігівщини.
Форум відкрив мер Чернігова Владислав Атрошенко. Він привітав гостей міста, запросив відвідати історичні та культурні пам'ятки, і свій подальший виступ присвятив проблемам та шляхам розвитку громад. 
  
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан привітав учасників заходу та зазначив, що найактуальнішим питанням для громад на сьогодні є старт та стабільне проходження опалювального сезону, а також наголосив на перспективах бюджетів громад в контексті проєкту Державного бюджету України на 2022 рік. 
«Асоціація міст України – найавторитетніша організація у державі, яка захищає інтереси органів місцевого самоврядування, особливо під час бюджетного процесу. Зараз стоять великі виклики щодо зростання тарифів та бюджетного забезпечення громад. З метою зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування АМУ наразі активно надає на розгляд профільних парламентських комітетів пропозиції до Держбюджету-2022», - зауважив О.Слобожан. 
Також на Форумі було обговорено найбільший виклик, який зараз стоїть перед усіма громадами – робота сфери теплогенерації: розбалансовану, з мільярдними збитками та фактично перекладену на плечі громад.
«Ми будемо змушені компенсувати різницю в тарифах напряму генеруючим суб’єктам, яка виникне через здорожчання ціни на газ. Діапазон витрат на компенсацію різниці в тарифах для бюджету Чернігова в залежності від ціни на газ становитиме від 400 до 650 млн грн, що фактично вичерпає річний бюджет розвитку і залишить місто без ремонтів шкіл, доріг, закупівлі нових тролейбусів тощо. Це надзвичайна загроза для місцевих бюджетів, для того, щоб ми взагалі змогли утримувати ситуацію, хоча би на забезпечення життєдіяльності міста», - наголосив Чернігівський міський голова В. Атрошенко.
Посол Словаччини в Україні Марек Шафін у ході заходу поділився словацьким досвідом впровадження реформ. 
Крім того, учасники Форуму обговорили шляхи співпраці громад в умовах нового адміністративно-територіального устрою, яким може бути розвиток громад в умовах обмежених ресурсів. Представники громад ділилися власним досвідом управління та дізнавалися, як долають аналогічні виклики колеги.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)