25 / Жовтень, 2021
Уряд 26 серпня постановою № 902 затвердив розроблений Мінсоцполітики Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення виконання рішень суду у 2021 році. Метою прийняття Порядку було, зокрема, забезпечення розблокування рахунків органів соціального захисту населення, які було заблоковано через невиконання рішень судів у справах по виплатам державної допомоги до 5 травня. Так, на підставі зразкового рішення Верховного Суду України у справі № 440/2722/20, згідно з яким грошова допомога до 5 травня має виплачуватись у розмірах, встановлених законами України №3551 та №1584, судові рішення зобов’язального характеру, боржниками за якими визначено Мінсоцполітики, органи соціального захисту населення, центри з нарахування та здійснення соціальних виплат, приймаються на користь громадян.
В той же час, окрім виплат судового збору, виконавчих витрат і штрафів, накладених державним виконавцем, сплата яких передбачена Порядком за рахунок коштів держбюджету, суд по вищезазначеним справам зобов’язує органи місцевого самоврядування сплачувати інші витрати, пов’язані з розглядом справи, зокрема витрати на правничу допомогу. Сплата витрат, пов’язаних з розглядом справи, передбачена Главою 8 Кодексу адміністративного судочинства України. Тобто, чинна редакція Порядку все одно не сприяє розблокуванню рахунків органів соцзахисту. Для вирішення цієї проблеми необхідно в Порядку визначити, що за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду (КПКВК 2501290) виконується повністю все рішення суду.
З метою чіткого розподілу повноважень між органами влади та забезпечення безперебійного фінансування сфери соціального захисту населення, Асоціація міст України пропонує в Порядку визначити, що витрати, пов’язані з розглядом справ по виплатам державної допомоги до 5 травня, сплачуються за рахунок коштів державного бюджету.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)