АМУ системно працює над збільшенням фінансів місцевого самоврядування - О.Слобожан на зборах Запорізького РВ АМУ

26 / Листопад, 2021

25 листопада відбулися Загальні збори Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України.
У зборах взяли участь: Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, радник Голови Асоціації міст України Оксана Продан, Почесний Президент Запорізького регіонального відділення АМУ Олександр Головко, керівниця апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко, голови міських, селищних, сільських громад-членів АМУ в Запорізькій області.
  
Привітавши учасників зборів, Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан поздоровив з Днем народження голову Приморської міської ради Олександра Кошелевича та подякував всім головам громад Запорізького РВ АМУ за плідну співпрацю.
Зінаїда Бойко, яка багато років опікувалася реформою з децентралізації в області, наголосила: «Протягом багатьох років у процесі створення громад, проведенні реформи децентралізації Запорізьке регіональне відділення Асоціації міст України було, є та, сподіваюся, буде тим майданчиком для громад та обласної влади, де, спілкуючись, ми знаходили відповіді на питання, що цікавили абсолютно всіх і напрацьовували важливі матеріали, які потім знаходили відображення в законопроєктах, документах виконавчої влади».
  
Олександр Слобожан розповів про хід бюджетного процесу. Він закликав голів громад поквапитися та надати пропозиції до  проєкту Держбюджету-2022. Хоч у проєкті Державного бюджету на наступний рік, що вже проголосований у першому читанні, враховано низку пропозицій Асоціації міст України, але не всі.
«До другого читання у проєкті Держбюджету необхідно уточнити розподіл обсягу базової та реверсної дотації між місцевими бюджетами, розглянути можливість збільшення обсягу освітньої субвенції, передбачити фінанси на реалізацію загальнодержавної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022-2026 роки», – підкреслив Олександр Слобожан. Громади півдня Запорізької області страждають від нестачі якісної питної води, тому реалізація цієї програми є надважливою для багатьох жителів регіону.
Також Виконавчий директор АМУ наголосив, що багато ризиків для місцевого самоврядування містить пов’язаний із проєктом Державного бюджету на 2022 рік законопроєкт змін до Бюджетного кодексу (№6062). У ньому взагалі зникає поняття «бюджет розвитку місцевого бюджету». Без цих коштів громади не зможуть реалізовувати інфраструктурні проєкти, покращувати благоустрій, здійснювати заміну мереж тощо.
У ході зборів голови громад розглянули низку питань порядку денного, зокрема:
  • про особливості прийняття Державного бюджету-2022;
  • про стан тарифів на енергоносії в опалювальний сезон 2021/2022 р.р.
  • про Звернення Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного Кодексу України» №6062 від 15.09.2021;
  • про Звернення Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України до Президента України щодо Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок;
  • про обрання представників Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України в Правління Асоціації міст України.
   
Також учасники зборів обговорили проблемні питання щодо поточної діяльності органів місцевого самоврядування, а саме: про неналежне фінансування закладів охорони здоров’я з боку держави, перекладання фінансування боротьби з пандемією COVID-19 на місцеве самоврядування, непід’ємні тарифи на теплопостачання об’єктів соцсфери. Голови громад зазначали, що для максимальної реалізації делегованих повноважень місцевому самоврядуванню не вистачає фінансових ресурсів. Саме над вирішенням цього питання системно працює Асоціація міст України, - резюмував Олександр Слобожан. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)