20 / Квітень, 2017
20 квітня у Одесі розпочався навчальний візит на тему «Одеса – культурний HUB». Цей захід відбувається у рамках національної програми обмінних візитів для посадових осіб органів місцевого самоврядування «Маршрути успіхів» (Проекту USAID “ПУЛЬС”).
У заході беруть участь представники понад 25 міст України – міські голови та заступники міських голів, керівники об’єднаних територіальних громад, керівники структурних підрозділів органів місцевого самоврядування, які опікуються питаннями культури та туризму, головний спеціаліст відділу регіональної політики управління стратегічного планування та розвитку Міністерства культури України Ірина Биковець, представники ЗМІ.
Як зазначила, відкриваючи захід, координатор з питань комунікацій Асоціації міст України Олександра Змієвець, Одеса стала третім містом, яке зустрічає гостей у рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів». За словами виконавчого директора Одеського РВ АМУ В'ячеслава Демченка, впродовж двох днів на гостей міста чекає відвідування культурних осередків Одеси, обмін досвідом, обговорення актуальних питань у сфері розвитку і збереження культурного і туристичного потенціалу українських міст.
Директор департаменту культури та туризму Одеської міської ради Тетяна Маркова привітала учасників навчального візиту та поінформувала про новаторські розробки Одеси у сфері туризму, розповіла про мережу культурних закладів, досвід міста у збереженні пам'яток культури, а також запросила представників усіх міст до обміну такими візитами. «Ми дуже раді, що проект Асоціації міст України започаткував таку корисну справу, адже обмін досвідом є дуже важливим. У нас теж є схожа ідея, яку ми реалізовуємо: «Одеса їде в гості». Ми готові виїхати до вашого міста та привезти вам на декілька днів дух справжньої Одеси. Так само чекаємо і на ваші візити», – зазначила Тетяна Маркова. Вона розповіла про фестивальний колорит Одеси, зазначивши, що основний напрям в’їзного туризму – це культурологічний туризм. З кожним роком зростає кількість людей, які бажають познайомитися з історичними та культурними пам'ятками міста.
Начальник управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації Олена Олійник зазначила, що збереження культурної спадщини міста є запорукою його туристичної привабливості.
Директор Баварського дому в Одесі Марія Дегтяренко розповіла про досвід організації заходів – тижня німецького кіно, фестивалю німецької музики та інших ініціатив, які демонструють багатство німецької культури.
Участь українських міст у реалізації програми Національної мережі інтеркультурних міст України висвітлила у своїй доповіді координатор національної української мережі інтеркультурних міст міжнародної Програми інтеркультурних міст (ICC) Ради Європи Ксенія Рубікондо. Вона зазначила, що цей проект надає можливість використовувати досвід міжкультурних зв’язків для соціального та економічного розвитку міст та покликаний навчити міста ефективно реалізовувати інтеркультурне різноманіття.
Співдиректори Освітньо-культурного центру «Інститут Конфуція» Університету Ушинського Олександра Попова (з української сторони) та Дин Сінь (з китайської сторони) розповіли про співпрацю між Україною та Китаєм у галузі культури. Про музейну діяльність Одеського Літературного музею за 40 років розповіла його директор Тетяна Ліптуга. Інноваційні технології інтелектуальної освіти в сучасному музеї презентувала директор «Музею Цікавої Науки» Маргарита Кирилова.
Сьогодні учасники навчального візиту ознайомляться з досвідом діяльності муніципального музею на прикладі Муніципального музею особистих колекцій імені О.В.Блещунова, відвідають Одеський муніципальний театр духової музики імені А.Саліка.
Завтра, 21 квітня, навчальний візит продовжиться.