16 / Листопад, 2017
16-17 листопада Асоціація міст України проводить у Києві другу навчальну сесію в рамках річного навчального циклу з розробки стратегій розвитку територіальних громад. Навчання організоване в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який АМУ реалізує за підтримки USAID.
Нагадаємо, до участі у річному навчанні відібрано 67 громад з 22 областей. Кожна громада представлена двома учасниками – службовцем органу місцевого самоврядування, відповідальним за питання розвитку громади, та представником місцевої громадської організації. Представники громад розділені на три групи (дві – з ОТГ, одна – з міст обласного значення), з якими працюють тренери.
У другій навчальні сесії у Києві беруть участь дві групи: група PPV (представники міст обласного значення) та група ЦНД (представники ОТГ). Відкрив навчальні сесії обох груп директор Проекту ПУЛЬС Ігор Парасюк.
![](/sites/default/files/img_0318.jpg)
Група PPV на цій сесії вивчить поняття візії громади та місії громади, а також навчиться їх визначати для своїх громад на практичній вправі.
Також у програмі питання про роль зацікавлених сторін у розробці стратегій та налагодження комунікації з ними.
Остання тема цієї сесії – пріоритети розвитку та стратегічні цілі, їх визначення.
![](/sites/default/files/img_0319.jpg)
Група ЦНД вивчатиме тему щодо стратегічного бачення та місії об’єднаних територіальних громад. У програмі сесії також підсумок проведеного СВОТ-аналізу за напрямами в громадах та практична робота «Визначення цілей розвитку за напрямами з використанням СВОТ-аналізу».
Друга навчальна сесія третьої групи відбудеться у Львові наприкінці листопада.
Галузь: