01 / Липень, 2022
30 червня Асоціація міст України провела вебінар: «Робота органів місцевого самоврядування з гуманітарною допомогою: проблемні питання та обмін практичним досвідом». До участі у онлайн-заході долучилися сільські, селищні, міські голови, представники органів місцевого самоврядування громад – членів АМУ.
Юрист АМУ Олександр Логінов презентував тематику вебінару та наголосив, що Асоціація міст України продовжує об'єднувати зусилля для удосконалення законодавства у сфері гуманітарної допомоги та співпраці з волонтерами, щоб воно відповідало потребам громад та країни. Він роз'яснив питання нормативно-правового врегулювання ввезення гуманітарної допомоги в Україну.  ПРЕЗЕНТАЦІЯ
Виконавча директора Волинського РВ АМУ Мар’яна Конончук поділилася практичним досвідом ввезення, оформлення, розподілення гуманітарної допомоги, оскільки саме прикордонні області України першими почали доставляти гуманітарну допомогу з країн Європи.
Зацікавила учасників тема "Особливості бюджетування органами місцевого самоврядування гуманітарної допомоги» в частині бухгалтерського обліку, звітності та контролю отриманої гуманітарної допомоги". Аспекти бюджетного законодавства щодо роботи з гуманітарною допомогою представила аналітик АМУ у сфері місцевих фінансів Тетяна Палійчук. ПРЕЗЕНТАЦІЯ
Інна Скляр, експертка АМУ з правових питань, розповіла про методи пошуку партнерів за кодоном за допомогою електронних платформ та пояснила, на що слід звернути увагу, заповнюючи анкету. Зокрема вона роз’яснила переваги використання платформи Cities4Cities. ПРЕЗЕНТАЦІЯ
Про особливості співпраці органів місцевого самоврядування та волонтерів з питань гуманітарної допомоги розповів Олександр Солонтай, експерт Ради Європи. Він детально зупинився на практичних кроках отримання посвідчення волонтера, тонкощах такої роботи і звітності.
Про досвід гуманітарної роботи в зоні проведення бойових дій розповіли голова Куликівської громади Юлія Постернак та виконавчий директор Чернігівського РВ АМУ Микола Силенко.
Тетяна Андрусь, декан гуманітрано-економічного факультету Карпатського університету імені Августина Волошина, розкрила питання довіри партнерів та прозорого розподілу гуманітарної допомоги.
Про відкритість громад у питаннях роботи з гуманітарною допомогоюі розповіла Ксенія Гірчак, консультантка з комунікацій Тернопільського РВ АМУ.
Для отримання відео вебінару звертайтеся до виконавчих директорів регіональних відділень Асоціації міст України. 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)