01 / Листопад, 2021
В Україні триває процес створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних. Відповідно до законодавства, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані оприлюднювати на своїх офіційних веб-сайтах та геопорталах геопросторові дані та метадані і відображати їх за допомогою сервісів доступу на національному геопорталі.
29 жовтня 2021 року на запрошення Вінницької районної ради з метою надання практичної допомоги громадам району Асоціація міст України провела практикум на тему: «Оприлюднення геопросторових даних та метаданих на національному геопорталі органами місцевого самоврядування».
Учасники: представники територіальних громад Вінницького району - уповноважені особи, фахівці у сфері архітектури, містобудування та земельних відносин.

   

Відкрив захід заступник голови Вінницької районної ради Григорій Дерун. Він наголосивши на важливості та актуальності теми практикуму. Адже формування сучасної системи оперативного та ефективного онлайн-доступу до високоякісних, актуальних і достовірних геопросторових даних та метаданих - це вимоги сьогодення.
Модератораторами практикумум виступила експертка АМУ з питань земельних ресурсів та комунального майна Тетяна Медвецька та молодший науковий співробітник ДП «Науково-дослідний інститут геодезії та картографії» Данило Кінь.
Тетяна Медвецька презентувала Закон України №554  «Про національну інфраструктуру геопросторових даних», який вступив в дію з 01.01.2021 року. Вона роз’яснила учасникам основні аспекти та положення, якими пропонується:

 

  • встановити правові основи діяльності зі створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних в муніципалітетах;
  • встановити принципи створення та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних на регіональному рівні;
  • забезпечити міжгалузеву інтеграцію геопросторових даних та даних кадастрів у виконавчих органах громад;
  • сформувати сучасну систему забезпечення потреб жителів муніципалітетів у всіх видах географічної інформації;
  • забезпечити відкриття у мережі Інтернет геопросторових даних та метаданих, які створюються у публічному секторі та бізнесом.

  

На практичному досвіді і роботі в системі НІГД Данило Кінь на конкретних прикладах міст  презентував інструкцію та порядок створення електронного кабінету НІГД, роботу з базовими наборами даних і ознайомлено з першими кроками майбутніх працівників муніципалітетів щодо реєстрації. Для створення національної інфраструктури геопросторових даних будуть використані наявні геопросторові дані та метадані, вже створені органами державного управління і місцевого самоврядування. Інформація створюється за результатами топографо-геодезичної і картографічної діяльності, створення державних кадастрів, реєстрів усіх видів та моніторингу навколишнього природного середовища, передбачених видатками Державного бюджету на відповідний рік. Також експерт роз'яснив важливість змін до сучасної системи збору інформації та показав порядок реєстрації на такому порталі. 
Учасники обмяналися досвідом та отримали відповіді на свої запитання.

    

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)