11 / Червень, 2021
АМУ вітає рішення Уряду про збільшення фінансування Програми медичних гарантій шляхом збільшення обсягу видатків за програмою 2308060 “Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення” на суму 1 277 576,6 тис. грн за рахунок зменшення обсягу видатків за програмою 2301400 “Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру”. Відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України №558-р прийнято 9 червня 2021 року.
Асоціація міст зверталася у листі до Уряду заявляла, що фінансування Програми медичних гарантій у 2021 році є вкрай недостатнім та потребує збільшення.
У квітні 2021 року постановою Уряду №338 було зменшено обсяг видатків Програми державних гарантій медичного обслуговування населення на суму 6,5 млрд грн. Кошти були спрямовані на забезпечення видатків для проведення вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Таким чином, рішенням від 9.06.21  Уряд повернув 1,3 млрд грн у фінансування Програми медичних гарантій. Але оскільки залишився значний дефіцит фінансування Програми, у четвертому кварталі взагалі ресурс буде взагалі  відсутній. 
Отже питання потребує якнайшвидшого вирішення.
Асоціація міст України вносила пропозиції до Державного бюджету на 2021 рік Верховній Раді України та Комітету з питань здоров'я нації стосовно належного фінансування Програми медичних гарантій. Лист АМУ

АМУ  постійно наголошує , що фінансування надання медичних послуг населеннюне  не можна ставити в залежність від фінансової спроможності громад !

Аналітичний центр АМУ

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)