АМУ презентувала представникам країн Кавказу досвід діяльності щодо забезпечення гендерної рівності

09 / Грудень, 2019
6 грудня Асоціацію міст України відвідала делегація представників з Азербайджану, Вірменії, Грузії, яка перебуває в Україні за фінансової підтримки Південнокавказького представництва Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та за сприяння Проєкту ГОБ.
Від Асоціації міст України у зустрічі взяли учать: заступник виконавчого директора, директор Аналітичного центру АМУ Ярослав Рабошук, заступник директора проєкту ПУЛЬС Наталя Лазаренко, менеджер проєкту ПРОМІС Володимир Нижник.
Метою навчальної поїздки представників кавказьких країн є ознайомлення з успішним досвідом України у реалізації політики гендерної рівності та гендерно орієнтованого бюджетування на державному та місцевому рівнях.
Наталя Лазаренко презентувала АМУ та її діяльність щодо гендерного підходу в діяльності органів місцевого самоврядування (завантажити презентацію). Асоціація міст України як повноважний представник інтересів місцевих громад визнає пріоритетність питання гендерної рівності. Рівність жінок і чоловіків є одним з основних прав усіх громадян та фундаментальною цінністю демократичної держави. Таке право має бути не тільки юридично визнаним, але й ефективно застосовуватися до всіх аспектів життя: політичного, економічного, соціального і культурного. Гендерні підходи – не данина моді, а нагальна потреба, оскільки Україна прагне стати повноправною частиною європейської спільноти.
«Питання дотримання гендероної рівності особливо актуальне в контексті децентралізації. В ході реформи громади отримали більш широкі повноваження і вже самі визначають напрямки свого економічного та соціального розвитку, надають послуги, вивчають та реагують на потреби мешканців – жінок та чоловіків, різних соціальних груп. АМУ підтримує просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні. Гендерно-орієнтоване бюджетування – визнаний у всьому світі ефективний інструмент досягнення гендерної рівності, який сприяє підвищенню ефективності використання бюджетних коштів. АМУ надає необхідну експертну підтримку, збирає та поширює кращі практики українських міст», - зазначив Ярослав Рабошук
Віце-мер м. Аштарака (Вірменія) Геворг Егиазарян сказав: «З 2019 року розпочалася програма з впровадження у деяких містах гендерночутливих кампаній. Декілька місяців тому правління Вірменії прийняло рішення про впровадження стратегії гендерно-орієнтованого бюджетуваня. Ми дуже вдячні АМУ за наданий матеріал, який зможемо використати у своїх практиках».
   
  

Нагадаємо, АМУ схвалила Стратегію забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, яка стала частиною Стратегії розвитку АМУ. Асоціація міст України закликає громади-члени долучатися до підписання  Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. 

АМУ в рамках Проекту ПУЛЬС були розроблені курси дистанційного навчання на платформі ПРОМЕТЕУС.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)