«АМУ – потужна організація, яка поєднує багаторічний досвід та інноваційний розвиток», – голова Веселівської ОТГ Петро Кіяшко

15 / Травень, 2017
У червні 2017 року виповнюється 25 років Асоціації міст України. Ми звернулися до  сільських, селищних та міських голів з проханням висловити свою думку щодо ролі АМУ у розвитку місцевого самоврядування в нашій країні, становленні спроможних громад.
На наші запитання відповідає голова Веселівської селищної територіальної громади Запорізької області Петро Кіяшко:
–  Як, на Вашу думку, змінилася АМУ за чверть століття?
–  АМУ за чверть століття трансформувалося в одну з найактивніших та дієвих асоціацій на території України, пройшовши шлях тяжкого, але впевненого становлення. Сьогодні АМУ – потужна всеукраїнська організація, які поєднує багаторічний досвід, професійність та інноваційний розвиток.
–  Назвіть три головні риси Асоціації міст України.
–  АМУ це – прогресивна, міцна, надійна організація, яка є рівноправним партнером державної влади в розбудові місцевого самоврядування в нашій країні.
–  Які переваги має орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ?
–  Будь який орган місцевого самоврядування, який входить до Асоціації, має можливість для самовдосконалення, підвищення кваліфікації своїх співробітників завдяки безкоштовним тренінгам та семінарам, які проводить АМУ.    
–  Чи виправдовує сьогодні АМУ покладені на неї завдання?
–  Асоціація міст України більш ніж виправдовує покладені на неї завдання, оскільки  спочатку процес децентралізації викликав багато питань серед органів місцевого самоврядування. Завдяки кваліфікованій юридичній підтримці та наданню всебічної методичної допомоги спеціалістами АМУ вдалося більш якісно підготуватися та провести перші вибори в новостворених громадах. Зараз Асоціація міст України має чітку методику допомоги громадам.
–  Чого б ви побажали Асоціації на майбутнє?
–  Основне побажання –  це продовжувати працювати в такому ж активному режим вже з новоствореними громадами та залучати нових членів АМУ. Також розглянути можливість для налагодження нових взаємозв’язків з громадами Європейського союзу для обміну досвідом.  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)