24 / Лютий, 2021
Асоціація міст України опрацювала оновлений проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268», отриманий листом від Мінекономіки. Проєкт постанови передбачає приведення постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» у відповідність до змін у переліку територіальних громад, їх укрупнення та суттєвого зменшення відмінностей між статусом їх органів місцевого самоврядування. Пропонується виключити додаток 54, а органи місцевого самоврядування, що представляють сільські та селищні територіальні громади, об'єднати із іншими органами базового рівня у додатках 50-51. Проєкт постанови також передбачає певне підвищення посадових окладів посадових осіб, виходячи з умов оплати праці, встановлених для державних службовців відповідних категорій і посад.
Асоціація міст України погоджує проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268».
Водночас АМУ зауважує, що розміри посадових окладів старост, які належать до 6 категорії посад, є непропорційно високими порівняно з розмірами посадових окладів керівників виконавчих органів міських, селищних, сільських рад, які належать до 3-6 категорій посад. Також необхідно повернутися до щорічної актуалізації всіх посадових окладів, а не окремих груп, для збереження належної міжпосадової диференціації. Важливо звернути увагу на посадовий оклад сільського, селищного міського голови у групі з населенням до 15 тис. осіб, який має найгірші міжпосадові співвідношення з усіх груп територіальних громад.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)