05 / Січень, 2022
23 грудня Міністерство охорони здоров'я оприлюднило для громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення надбавки медичним працівникам установ, закладів, організацій галузей бюджетної сфери та підприємств, які фінансуються або дотуються з бюджету". Відповідно до цього проєкту постанови запроваджуються надбавки за престижність праці, які повинні забезпечити заробітну плату медичного працівника. За повністю виконану місячну (годинну) норму праці оплата встановлюється на рівні, не менше ніж:
  • 20 000 гривень для лікарів (крім лікарів-інтернів) та професіоналів з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я;
  • 13 500 гривень для посад фахівців з базовою вищою медичною освітою та неповною вищою медичною освітою.
У пояснювальній записці до цього проекту зазначається, що реалізація акта не потребує додаткового фінансування з державного бюджету, оскільки надбавки за престижність праці медичним працівникам виплачуватимуться в межах сум затверджених у програмах державного бюджету відповідно до Закону України про Державний бюджет України на 2022 рік.
Асоціація міст України звертає увагу, що відповідно до даних Державної служби статистики середня заробітна плата у сфері охорони здоров’я у листопаді 2021 року становила 11.9 тис грн. Таким чином проєктом постанови пропонується збільшити середню заробітну плату у сфері охорони здоров’я майже вдвічі. В той же час у Законі України про Державний бюджет на 2022 рік передбачено фінансування Програми медичних гарантій у сумі 157 млрд грн, що на 30% більше ніж у 2021 році. Таким чином підвищення заробітної плати, яке пропонується проектом постанови, не може бути забезпечено фінансуванням Програми медичних гарантій. Тобто виконання таких вимог про підвищення заробітної плати медичним працівникам буде забезпечено через їх значне скорочення (за попередніми розрахунками на 25-30%).
АМУ не підтримує такі ініціативи без забезпечення належного фінансового ресурсу у Програмі медичних гарантій.
Відповідний висновок надіслано до Міністерства охорони здоров'я.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)