21 / Липень, 2021
На розгляді Верховної Ради України перебувають законопроєкти №5442 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проведення робіт на землях водного фонду» та №5443 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування доходів від продажу мінеральної сировини, що утворюється під час здійснення руслоочисних робіт».
Законопроєкт №5442 має на меті упорядкувати і спростити проведення руслоочисних робіт, забезпечити оперативність проведення заходів із попередження та усунення шкідливої дії вод, а також сприятиме унеможливленню несанкціонованого видобутку мінеральної сировини в руслах малих і гірських річок.
Також законопроєктами №5442 та №5443 запропоновано зарахування 20% отриманого доходу від продажу мінеральної сировини, отриманої під час руслоочисних робіт, до бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад, Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів відповідно до місця виконання таких робіт (послуг). Це сприятиме зростанню дохідної частини загального фонду бюджетів місцевого самоврядування та позитивно вплине на бюджетну забезпеченість територіальних громад.
 
АМУ звернулася до Голови Верховної Ради України (лист АМУ), Голови парламентського Комітету з питань бюджету (лист АМУ) та Голови парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування (лист АМУ) щодо прискорення розгляду законопроєктів 5442 та 5443 для їх прийняття у першому читанні.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)