16 / Січень, 2020
15 січня Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав законопроєкт Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" №2653  і рекомендував парламенту прийняти його в першому читанні.
Метою законопроекту є на законодавчому рівні надати право Кабінету Міністрів України приймати рішення щодо визначення адміністративних центрів територіальних громад та територій територіальних громад, а також подавати до Верховної Ради України проекти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів, що дасть можливість завершити процес формування спроможних територіальних громад та утворити райони, які відповідають європейським вимогам та стандартам формування територіальних одиниць.
Під час засідання Комітету позицію Асоціації міст України представляв аналітик Олександр Логінов. Він наголосив, що зважаючи на шквал критики, зокрема і від Асоціації міст України, яку отримав проєкт Закону України «Про внесення змін до Конституції України» (щодо децентралізації влади) (№ 2598), його ухвалення парламентом практично не реальне. Разом з тим АМУ вважає, що процес реформування має продовжуватися, зокрема  шляхом удосконалення чинного законодавства. На переконання Асоціації міст України проєкт Закону №2653 може стати іншою платформою для реалізації окремих етапів реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.
АМУ вітає рішення Комітету з рекомендацією прийняти проєкт Закону №2653 у першому читанні за основу та  висловлює готовність долучитися до роботи із вдосконалення його положень до другого читання.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)