04 / Червень, 2021

2 червня Парламент схвалив за основу та в цілому Закон «Про внесення змін до статті 39 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо врегулювання окремих питань соціального захисту медичних працівників, постраждалих від коронавірусної хвороби (COVID-19)» (законопроєкт №5415).

Законопроєкт підтримали 332 народні депутати. Він вносить зміни до статті 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та встановлює, що держава забезпечує страхові виплати у встановлених законом розмірах медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я за умов встановлення групи інвалідності внаслідок захворювання коронавірусною хворобою COVID-19, що пов’язане з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження (протягом одного року з дня настання захворювання, а не календарного, як передбачається чинною редакцією Закону).
Також нова норма поширюється на випадки, які сталися до набрання чинності законопроєкту, та за якими не були отримані страхові виплати. 
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)