13 / Листопад, 2020
Асоціація міст України оголошує набір на онлайн курс «Гендерний підхід на місцевому рівні», розроблений в рамках проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» у партнерстві з Асоціацією міст України та Мережею асоціацій органів місцевого самоврядування в Південно-Східній Європі (NALAS).
Для того, щоб записатись на курс, необхідно заповнити гугл-форму до 16.00 19 листопада 2020 року за посиланням: https://forms.gle/FEEr8cXgb8AFsYEb8
Курс розміщено на он-лайн платформі Moodle. Після визначення учасників, на їх електронну адресу буде надіслано персональний логін та код доступу до платформи.
Цільова аудиторія :
►посадові особи органів місцевого самоврядування
► депутати і депутатки місцевих рад.
► представники та представниці неурядових організацій, залучених до вироблення місцевих політик
Мета курсу - надання знань щодо досягнення гендерної рівності на місцевому рівні та інструментів, завдяки яким можна вибудовувати місцеві політики, що сприятимуть досягненню гендерної рівності.
Наприкінці курсу учасниці та учасники :
► зрозуміють, що гендерна нерівність - це не лише особиста, а й інституційна та структурна проблема, тому її слід враховувати у місцевій політиці;
► ознайомляться з міжнародною та національною правовою базою щодо гендерної рівності, національною політикою, спрямованою на досягнення гендерної рівності;
► ознайомляться з різними стратегіями та підходами подолання гендерної нерівності, основними інструментами та методами вибудовування гендерно-чутливих політки на місцевому рівні;
► ознайомляться з досвідом муніципалітетів в Україні та за її межами;
► підвищать обізнаність про свій потенціал сприяння досягненню цілей гендерної рівності, а також роль асоціацій органів місцевого самоврядування у цьому процесі.
Курс складається з 4 модулів, розрахований на 4 тижні та містить інтерактивні лекції, презентації, контрольні тести та тематичні дискусії.
Розклад курсу
16.11-19.11.2020 – відбір учасників.
23.11 2020 – початок курсу.
24.11.2020 10.00-10.45 – вступна он-лайн конференція. Посилання для входу у конференцію буде надіслано після отримання згоди приєднатися до курсу. Під час конференції відбудеться коротка презентація курсу, знайомство з т’ютером/тренером, та роз’яснення як користуватися Moodle платформою.
23.11-29.11.2020 – Модуль 1: Гендерна рівність на місцевому рівні
Учасники та учасниці ознайомляться із базовими поняттями гендерної теорії та ключовими нормативними рамками і стратегіями, що сприяють досягненню гендерної рівності.
30.11-06.12.2020 – Модуль 2: Гендерно-орієнтоване бюджетування на місцевому рівні
Модуль присвячений впровадженню гендерно-чутливого підходу у процеси бюджетування, оскільки бюджети є найважливішими інструментами політики, які є у органів влади та які відображають політичні пріоритети.
07.12-13.12.2020 – Модуль 3: Кращі практики сприяння гендерній рівності на місцевому рівні через бюджет участі
Модуль розкриває застосування гендерно-чутливого підходу у впровадженні партисипативних бюджетів з метою створення можливостей для трансформації ґендерних нерівностей.
14.12-20.12.2020 – Модуль 4: Асоціації органів місцевого самоврядування та їх сприяння гендерній рівності на місцевому рівні
Модуль присвячений можливостям, які надають асоціації органів місцевого самоврядування у застосуванні та поширенні стратегії гендерного мейнстримінгу.
Курс є повністю безкоштовним. Усе, що знадобиться, – доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відео лекцій.
За умови успішного виконання завдань курсу, учасники та учасниці отримають сертифікат про його завершення.
Онлайн курс організований в рамках проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», який спільно реалізують Асоціація міст України та Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи. Проект спрямований на покращення якості демократії на місцевому рівні в Україні шляхом посилення інституційних структур та підтримки органів місцевого самоврядування та їх національних асоціацій в діяльності, спрямованій на запровадження принципів етики в процес прийняття рішень, а також підтримка більш інклюзивного, прозорого, підзвітного та орієнтованого на громадян місцевого врядування. Він виконується Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи як частина Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки.
Нагадаємо, 2 жовтня Асоціація міст України провела в Українському кризовому медіа-центрі презентацію результатів опитування представників міських, селищних та сільських рад-членів АМУ з гендерної політики.