05 / Квітень, 2021
Асоціація міст України розглянула проект постанови Кабінету Міністрів України «Про здійснення оцінки впливу проектів актів (рішень) щодо створення державних та комунальних підприємств на конкуренцію», отриманий листом Антимонопольного комітету України.
АМУ категорично не погоджується із пропозицією щодо державної реєстрації комунальних підприємств як юридичних осіб лише за погодження АМКУ. Органи місцевого самоврядування суттєво відрізняються від органів державної влади та є автономними при прийнятті рішень, що належать до їх виключної компетенції (стаття 26 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні»). Створення комунальних підприємств є конституційним повноваженням органів місцевого самоврядування (частина перша статті 143 Конституції України).
Діяльність комунальних підприємств поширюється на невелику за площею територію та має високий рівень правової регламентації з боку держави. У переважній більшості випадків створення комунальних підприємств здійснюється із метою забезпечення мешканців публічними послугами у сферах, де відсутній приватний бізнес або наявні передумови до створення природних монополій.
Також у рамках медичної реформи заклади надання первинної та вторинної медичної допомоги повинні створюватись саме як комунальні підприємства.
Створення комунального підприємства органами місцевого самоврядування часто є необхідністю для забезпечення виконання повноважень та в окремих випадках можуть бути критичними для мешканців громади.
АМУ підтримує прозорість діяльності АМКУ щодо розгляду питань місцевого самоврядування. Проте, наполягає на непорушності принципу правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності місцевого самоврядування.
Асоціація міст України не погодила проект постанови Уряду «Про здійснення оцінки впливу проектів актів (рішень) щодо створення державних та комунальних підприємств на конкуренцію» та надіслала зауваження Антимонопольному комітету.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)