13 / Січень, 2020
Асоціація міст України проаналізувала проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту та надання соціальних послуг» (№ 2587 від 12.12.2019), який знаходиться на розгляді Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
Законопроєктом пропонується збільшити розмір компенсації за догляд фізичним особам, які надають соціальні послуги:
  • на непрофесійній основі – до 2 мінімальних зарплат в місяць (9 446 грн);
  • на професійній основі – до 2 мінімальних зарплат в погодинному розмірі, але не більше 360 годин в місяць (20 383 грн).
На думку АМУ, реалізація законопроєкту потребує додаткового фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів. В середньому на сьогодні в Україні 46 тис. громадян надають соціальні послуги на непрофесійній основі та 20 тис. громадян потенційно надаватимуть соціальні послуги на професійній основі. Середня компенсація у 2020 році за надання послуг на непрофесійній основі становитиме приблизно 1 135 грн, а на професійній – до 7 134 грн. Законопроєкт пропонує:
  • збільшити розмір компенсації за надання послуг на непрофесійній основі у 8,3 рази, що збільшить видатки місцевих бюджетів приблизно на 4,6 млрд грн;
  • збільшити розмір компенсації за надання послуг на професійній основі у 2,9 рази, що збільшить видатки місцевих бюджетів приблизно на 4,7 млрд грн.
Тобто, реалізація законопроєкту потребуватиме додатково до 9,3 млрд грн в рік для місцевих бюджетів. Зазначаємо, що відповідно до частини третьої статті 142 Конституції України витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою. В той же час, у законопроєкті не визначено джерела покриття зазначених видатків.
 
Асоціація міст України не підтримує законопроєкт №2587 у чинній редакції та пропонує парламентському Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів повернути його на доопрацювання
 
Аналітичний центр АМУ
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)