03 / Листопад, 2020

4 листопада Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування на своєму засіданні планує розглянути проєкт Закону про внесення змін до статті 59-1 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів №3034а від 27.08.2020. Законопрєктом пропонується змінити частину першу статті 59-1 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та зробити її норму відсилочною до норм Закону України "Про запобігання корупції". 
АМУ наголошує, що норми Закону України "Про запобігання корупції" щодо врегулювання конфлікту інтересів осіб, які перебувають на виборних посадах та беруть участь у засіданнях колегіальних органів місцевого самоврядування, також є відсилочними. Водночас саме чинною редакцією статті 59-1 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” передбачено механізм врегулювання конфлікту інтересів під час участі осіб у роботі колегіальних органів. 
Асоціація міст України вважає, що законопрєкт №3034а створить правову невизначеність, а у низці випадків взагалі може паралізувати прийняття рішень колегіальними органами через відсутність кворуму у зв'язку з наявністю потенційного конфлікту інтересів.
АМУ наголошує, законопроєкт №3034а потребує доопрацювання. 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)